Çözüldü HD 8850M ekran kartı adı değişti normal mi?

• Konuyu başlatan AFz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 639
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AFz

Femtopat
Bilgisayarımı (dizüstü) alalı neredeyse 8 yıl oldu ama hala kendisinden epeyce memnunum. Aldığım süreden beri ekran kartı sürücüsünü ilk defa bugün güncelledim ve en yeni versiyonunu indirdim. Fakat indirme sonrasında bir şey fark ettim. Aygıt yöneticisinde 'AMD Radeon HD 8850M' olarak gözüken ekran kartım güncelleme sonrasında 'AMD Radeon R9 M.200X series' olarak gözükmeye başladı. Bu normal bir şey mi? Elektrik girişi arızalandığı için tamire vermiştim. O arada herhangi bir değişiklik vs. olayları olmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD mobil kartlarında isim değiştirmeyi sıkça kullanıyor. Sizin kartınızda olduğu gibi.
Bazı kartların core clock ve memory clock değerlerini eskisine göre yükseltip isim değişikliği yapıp kullanıyorlar.

Bu dediklerime örnek olarak, R9 M290X'in HD 8970M olması gibi. Eski ismi HD 7970 olan kart şimdi HD 8970. HD 7950 olan kart şimdi HD 8950 oldu. Bu örnek uzar gider.

Özetlemek gerekirse normal bir durum. VBIOS ve sürücü sürümünü eski versiyon yüklersen tekrar aynı isimde olur ancak tavsiye etmem.
AMD mobil kartlarında isim değiştirmeyi sıkça kullanıyor. Sizin kartınızda olduğu gibi.
Bazı kartların core clock ve memory clock değerlerini eskisine göre yükseltip isim değişikliği yapıp kullanıyorlar.

Bu dediklerime örnek olarak, R9 M290X'in HD 8970M olması gibi. Eski ismi HD 7970 olan kart şimdi HD 8970. HD 7950 olan kart şimdi HD 8950 oldu. Bu örnek uzar gider.

Özetlemek gerekirse normal bir durum. VBIOS ve sürücü sürümünü eski versiyon yüklersen tekrar aynı isimde olur ancak tavsiye etmem.

Çözüm
Bazı kartların Core clock ve Memory clock değerlerini eskisine göre yükseltip isim değişikliği yapıp kullanıyorlar.

Bu dediklerime örnek olarak, R9 M.290X'in HD 8970M olması gibi. Eski ismi HD 7970 olan kart şimdi HD 8970. HD 7950 olan kart şimdi HD 8950 oldu. Bu örnek uzar gider.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı