Çözüldü HD Graphics 4000 harici GPU ile oyuna girince kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

madeinmadde

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartım GT630M driverı güncel fakat etkin olduğu zaman Far Cry, Valorant gibi oyunlara girince bilgisayar kapanıyor.

Termal macun yeni değişti ve ısınma sorunu yok.

Ve tarayıcı sayfaları kendi kendine yenileniyor.

Fakat GT630M ekran kartını devre dışı bırakıp HD Graphics 4000'i kullanınca hiçbir sorun olmuyor ama performans düşüklüğü yaşıyorum bu sefer de.

İşlemci: i7 3632qm.

Çözüm
Güç seçenekleri>Ek güç ayarları>Plan ayarlarını değiştir>Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir>İşlemci güç yönetimi. Oradan en düşük işlemci durumunu %5 e çek. En yüksek işlemci durumunu kapanmayı bırakana kadar 5'er 5'er düşür. Ben öyle çözdüm.
Güç seçenekleri>Ek güç ayarları>Plan ayarlarını değiştir>Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir>İşlemci güç yönetimi. Oradan en düşük işlemci durumunu %5 e çek. En yüksek işlemci durumunu kapanmayı bırakana kadar 5'er 5'er düşür. Ben öyle çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç seçenekleri>ek güç ayarları>plan ayarlarını değiştir>gelişmiş güç ayarlarını değiştir>işlemci güç yönetimi> oradan en düşük işlemci durumunu %5'e çek, en yüksek işlemci durumunu kapanmayı bırakana kadar 5 5 düşür ben öyle çözdüm.

Deniyorum hocam işe yararsa döneceğim.
Güç seçenekleri>ek güç ayarları>plan ayarlarını değiştir>gelişmiş güç ayarlarını değiştir>işlemci güç yönetimi> oradan en düşük işlemci durumunu %5'e çek, en yüksek işlemci durumunu kapanmayı bırakana kadar 5 5 düşür ben öyle çözdüm.

Reis düzeldi teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı