HD Graphics 4000 Performans Nasıl Arttırılır?

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle oyun için tasarlanmadığını biliyorum. O karttan hayır gelmez, yeni PC al diyenler için ise, alabilsem uğraşır mıydım? Şu an için idare etmemiz gerekiyor. :)

Overclock olmuyor zaten. Belki bir ince ayarı falan vardır. FPS değerlerini paylaşıyorum:

ETS2 orta ayarlar 14-17 FPS
Citites: Skylines 12-15 FPS
My Summer Car 20 FPS

1613939387773.png

• I7 3667U
  • HD Graphichs 4000
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 256 GB M2 Sata SSD (Sandisk)

O karttan hayır gelmez, yeni PC al diyenler için ise, alabilsem uğraşır mıydım? Şu an için idare etmemiz gerekiyor.
Yapabileceğiniz bir şey olduğunu cidden sanmıyorum, idare etmeye çalışın. Isınıyorsa laptop soğutucusu alabilirsiniz, termal macununu düzenli bir şekilde sürmeyi unutmayın.

Yapabileceğiniz bir şey olduğunu cidden sanmıyorum, idare etmeye çalışın. Isınıyorsa laptop soğutucusu alabilirsiniz, termal macununu düzenli bir şekilde sürmeyi unutmayın.
Laptop soğutucusunu modafiye ederek kullanıyorum. İçine yazıcı motoru taktım. Normalde etki ediyor ama sesli çalışıyor ve bir parçası kaybolmuş geçen güm. Onu bulmam gerekiyor.

Termal macunu Çin'den sipariş verdik gelecek İnşallah. 2 ay oldu. :D

ETS 2 orta ayarlar 14-17 FPS.
Citites: Skylines 12-15 FPS.
My summer car 20 FPS.

ETS 2'de ayarları 720p Low'a alın, ben HD 3000 ile 30 FPS alıyorum.
Cities Skylines hakkında pek bir fikrim yok.
Ben my summer Car'ı 720p Low'da 30 FPS'te oynayabilmiştim HD 3000'de. Oyun eski sürümdü ama neyse.

Ayarları düşürün, fan bakımı yapın, termal macun yenileyin.
Bunlar performansı arttırabilir.

ETS 2'de ayarları 720p Low'a alın, ben HD 3000 ile 30 FPS alıyorum.
Cities Skylines hakkında pek bir fikrim yok.
Ben my summer Car'ı 720p Low'da 30 FPS'te oynayabilmiştim HD 3000'de. Oyun eski sürümdü ama neyse.

Ayarları düşürün, fan bakımı yapın, termal macun yenileyin.
Bunlar performansı arttırabilir.
Yani açıkçası düşük ayarlar pek keyif vermiyor. En azından %100 ölçekleme ve HDR açık olsa yeter ama bu sefer de dandik mobil tır oyunlarına dönüyor.
1600X900 oynuyorum.
ETS 2 ayarlarını düşüğe alıp oynayın sizde. 30-40 arası veriyor.
30-40 hiç bir zaman görmedim hocam. :)
Kendi bilgisayarımda yani.

Yani açıkçası düşük ayarlar pek keyif vermiyor. En azından %100 ölçekleme ve HDR açık olsa yeter ama bu sefer de dandik mobil tır oyunlarına dönüyor.
1600x900 oynuyorum.

30-40 hiçbir zaman görmedim hocam. :)
Kendi bilgisayarımda yani.

Ayarları düşüğe alırsanız daha fazlasını da verir. Çünkü denediğim sistem sizinkinin bir miktar altıydı.

Ayarları düşüğe alırsanız daha fazlasını da verir. Çünkü denediğim sistem sizinkinin bir miktar altıydı.
Hocam denedim, her şeyi en düşüğe çektim, 30 FPS görmüştüm galiba. Çözünürlük aynıydı.

Pardon, her şey en düşükeyken 30-35 olmuştu galiba. Ama yılan oyununun grafikleri ile aynı oluyor. Yani oyundan zevk alamıyorum. Artık Geforce Now kullanacağız mecbur. Onda da Promods yok. :(
Performans arttırmasının tek yolu güç modundan yüksek performansa almak. Başka türlü düzgün bir çözüm yok. :(

Mecbur aynı kart ile devam etmemiz gerekiyor kısacası.
Çözüm: İntel Extreme diye bir program vardı. En fazla oradan OC yapabilirsiniz ama fazla ısınacaktır. Tavsiye etmem. Kısacası pek biz çözümü yok galiba. :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı