HD Graphics 4600 sistem kasıyor

ismimyok19

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
KIOXIA-EXCERIA SATA SSD
Ekran kartı
GT 820M ve HD Graphics 4600
İşlemci
i7 4072MQ
Arkadaşlar merhaba. Windows 10 21H2 sürümünü kullanıyorum ve bilgisayarım Roblox oynarken bile kasıyor. Valorant'ta 60FPS alıyorum ama droptan oynanmıyor ve Fall Guys'ta aynı şekilde. Bilgisayarı sıfırlamayı denedim ancak hala böyle (FPS ayarlarının hepsini yaptım ancak düzelmedi)

Arkadaşlar yanlış olmuş 4072mq değil 4702MQ.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunları oynarken ısı değerleri ne alemde?

Ekran kartı kullanımınız artıyorsa oyun oynarken sistem zayıf artmıyor ise oyun ekran kartınız yerine Intel UHD'yi kullanıyor oyunun ayarlarından veya internetten araştırarak düzeltebilir siniz.

Ekran kartı kullanımınız artıyorsa oyun oynarken sistem zayıf artmıyor ise oyun ekran kartınız yerine Intel UHD'yi kullanıyor oyunun ayarlarından veya internetten araştırarak düzeltebilir siniz.

Oyuna girdiğimde GT 820M'yi kullanıyor + Windows'un grafik ayarlarından yüksek performans dedim.

Ekran kartı dirveri yüklümü.

Evet.

Arkadaşlar merhaba. Windows 10 21H2 sürümünü kullanıyorum ve bilgisayarım Roblox oynarken bile kasıyor. Valorant'ta 60FPS alıyorum ama droptan oynanmıyor ve Fall Guys'ta aynı şekilde. Bilgisayarı sıfırlamayı denedim ancak hala böyle (FPS ayarlarının hepsini yaptım ancak düzelmedi)

Arkadaşlar yanlış olmuş 4072mq değil 4702MQ.
MSI afterburner kur oyun içi sıcaklık, kullanım vb. değerlerin ekran görüntüsünü at. galiba harici değil dahili gpuyu kullanıyorsunuz

MSI Afterburner kur oyun içi sıcaklık, kullanım vb. değerlerin ekran görüntüsünü at. Galiba harici değil dahili GPU'yu kullanıyorsunuz.

MSI Afterburner Fall Guys'ta çalışmadı. Ancak başka bir programda denedim ve böyle gözüktürüyor.
CPU: 85-90°c | %25 - %50
GT 820M: 77-80 °c | %100-%97
RAM ise: 5.5GB kullanıyor.

1656058116954.png

MSI Afterburner Fall Guys'ta çalışmadı. Ancak başka bir programda denedim ve böyle gözüktürüyor.
CPU: 85-90°c | %25 - %50
GT 820M: 77-80 °c | %100-%97
RAM ise: 5.5GB kullanıyor.

Eki Görüntüle 1429801

Hocam işlemci sıcaklığı çok yüksek termal macun yenilemesi yaptınız mı?
Not:Ekran kartınınkide çok yüksek.

Hocam işlemci sıcaklığı çok yüksek termal macun yenilemesi yaptınız mı?
Not: Ekran kartınınkide çok yüksek.

Yapmadım sanırım sıcaklıktan dolayı bu kadar düşük FPS alıyorum bir de soğutucu takmayı düşünüyorum evde boş bir tane var.

Geri
Yukarı