HD Graphics 530 ekran kartı tanıtmak

Hacco

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha önceden Ideapad 700 cihazımda Monterey yüklüydü sıfırdan Ventura kurulumu yaptım boot vs her şey sıkıntısız geçti fakat dahili ekran kartımı tanıtamıyorum Hackintool ile HD Graphics 630 yama denedim olmadı forumda bir arkadaş Ideapad 700 için EFI paylaşmıştı o da işe yaramıyor. Ekran kartımı tanıtmaya çalışınca PC açılırken logoda bir anda ekran siyaha dönüyor ve bu şekilde kalıyor. bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Aşağıda son OpenCore loglarını bulabilirsiniz.

config.plist

Dosya Ekleri

• opencore-2023-05-19-002427.txt
    256 KB · Görüntüleme: 60
  • opencore-2023-05-19-003945.txt
    256 KB · Görüntüleme: 306
Son düzenleyen: Moderatör:

Malesef işe yaramıyor ilk açılıştaki yazılar akıyor ve bir anda siyah ekran oluyor ve o şekilde çalışmaya devam ediyor laptop

İşlemcin ve grafik biriminin donanım kimliği nedir? Aygıt yöneticisinden bakabilirsin.
About this mac kısmı değişmiş nereden bakacağımı bulamadım venturada ama hackintool ile baktığımda resimdeki bilgiler mevcut

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-20 at 19.30.12.jpg
    WhatsApp Image 2023-05-20 at 19.30.12.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 38
Şimdi farkettim. Ekran kartı yaması devre dışı olmalı. OCLP ile yama yapmalısın bu grafik kartının çalışması için. Yamadan sonra ekran kartı yamasını etkinleştir configden.

Malesef işe yaramıyor ilk açılıştaki yazılar akıyor ve bir anda siyah ekran oluyor ve o şekilde çalışmaya devam ediyor laptop
Config dosyanı düzenleyip atacağım. Test edersin.
Şimdi farkettim. Ekran kartı yaması devre dışı olmalı. OCLP ile yama yapmalısın bu grafik kartının çalışması için. Yamadan sonra ekran kartı yamasını etkinleştir configden.
HD 530 Montery ile direkt çalışması gerek. Ben HD 4400 çalıştırmıştım :D
Tabii OCLP'de bir çözüm orası ayrı.

HD 530 Montery ile direkt çalışması gerek. Ben HD 4400 çalıştırmıştım :D
Tabii OCLP'de bir çözüm orası ayrı.
Evet hocam çalışıyor zaten. Ama konu Ventura kısmına açılmış ve arkadaş Monterey'de çalışıp Venturada çalışmadığını söylemiş. Ben de dikkat etmemişim. Sanırım hali hazırda çalışan bir ekran kartı yaması var. Ventura için OCLP ile yamalamak gerekiyor. Ardından diğer yama aktif edilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı