HD Graphics "Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor" hatası

cetinodinson

Hectopat
İyi akşamlar, uzun uğraşlar sonucu freedos aldığım Casper Excalibur G750'nin sürücü kurulumunda sona geldim sayılır. Son kontrollerimi yaparken Casper'in kendi sürücü kısmında onboard ekran kartı sürücüsü ifadesini gördüm, indirdim fakat yükleyemedim. Aldığım hata ise;

sürücü.jpg

şeklindeydi. Araştırma yaptım üzerine, birkaç yerde güçlü olan ekran kartının (harici sanırım GTX 1070) kaldırılması şeklinde yani önce İntel sonra Nvidia olacak şekilde kurulması gerektiğini okudum. Onu denedim ancak işe yaramadı. Sonra BIOS üzerinde iGPU'yu aktifleştirmem gerektiğini gördüm, fakat BIOS ayarlarımda böyle bir seçenek bulamadım. Onu güncellemeyi denemek aklıma geldiğinde ise BIOS güncellemek adına hiçbir yere varamadım. Neyi nereden indireceğime dair hiçbir fikrim yok.
Uzun uğraşlar sonucunda sorunu çözdüm. Casper müşteri hizmetleri ile çok sık görüştüm. En sonunda Casper Excalibur G750 modelinde dahili bi ekran kartı bulunmadığını belirtip, "yanlış" koyulan sürücü seçeneğini kaldırdılar.

Dosya Ekleri

• sürücü.jpg
    sürücü.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 479
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı