HD Graphics Counter Strike 1.6 Kasma Sorunları

MusicianBoy

Hectopat
Daha fazla  
  • Windows 7 Ultimate 64 bit
  • Intel(R) Celeron(R) CPU N930 @ 1.83GHz (4CPUs), -1.8GHz
  • Bellek: 2048MB RAM
  • Disk Belleği Dosyası: 1932MB kullanıldı, 1932MB kullanılabilir.
  • DirectX 11
  • Intel(R) HD Graphics Yaklaşık Toplam Bellek: 773 MB (Forumdaki bazı konularda Intel HD Grafiğin ekran kartı olmadığı, belleği RAM'den aldığı yazıyordu.)

PING değerim 35'i geçmiyor. Fakat ben 7-8 kişi arasına girdiğimde kasma sorunları yaşıyorum. Oyunu offline oynasam dahi 7-8 kişilik bir alana girdiğimde yine kasma sorunu yaşıyorum. Çok kaliteli bir bilgisayara sahip değilim, lakin "Counter Strike, Grand Theft Auto (San Andreas, Vice City)" gibi oyunlarda kasma sorunu yaşayacak bir sisteme sahip olduğumu düşünüyorum. Bilgisayarımı sürekli temizliyorum. Gerek çalıştırdan "%temp%, temp, prefetch" artık dosyalarını temizleyerek, gerek CCleaner ile günlük temizleyerek, gerek virüs temizleyerek bakımını yapıyorum. Taş çatlasın 5-6 program yüklü, ki onlar da genel programlar. GOM Player, Team Speak 3, Firefox, Winamp gibi programlar. Kasmaların neden oluştuğu hakkında en ufak bir fikrim bile yok. Vaktinizi ayırıp okuyarak yorumlarınızı yazarsanız çok müteşekkir olurum. İyi forumlar dilerim!

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sorun işlemcide.
Intel(R) Celeron(R) CPU N930 işlemcin var ve bu işlemci ile sadece internette dolaşabilirsin.
Benimde eskiden İntel Atom işlemcili bir Notebookum vardı onda da cs 1.6 kasıyordu.
Bu tür işlemciler oyun oynatmak veya render gibi işlerde kullanmak için değil.
Yeni işlemci alırsan sorun çözülecektir

Cevapladığın için teşekkür ederim. Lakin ben 5-6 yaşlarındayken ailemin aldığı bilgisayar ile bile sorunsuz CS oynadığımı biliyorum. İşlemci satın almayı düşünmüyorum, çünkü 1-2 ay içinde oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. İşlemciden kaynaklı bir sorun olduğu hususuna kanaat getirebilir miyiz? Çünkü ek donanım almak istemiyorum.

Dediğim gibi İntel Atom işlemcili notebook umda da kasıyordu.
Muhtemelen sorun işlemci de ama bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim.
Celeron ve Atom gibi işlemciler cs 1.6 oyunları için uygun mimariye sahip değil.
Nereden biliyorsun işlemciden olduğunu dersen en basit örneği PUBG.
PUBG de çok fazla adamla oynadığın için işlemciyi yoruyor o yüzden işlemcisi kötü PC ler PUBG de güzel fps değerleri alamıyor.
Ama dediğim gibi bence bir bilgisayarcıya götür baksın bazı bileşenler hasar görmüş olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı