HD Graphics - Pentium P6100 sistem için oyun önerisi

uwuiutt

Femtopat
Ne önerirsiniz? PC X86 olduğu için bazı oyunlar X86 desteklemiyor ve performans kaybı yaşıyorum X64'e yükseltiyim mi?

• Microsoft Windows 10 Pro.
  • Intel(R) Pentium(R) CPU P6100 @ 2.00GHz
  • Intel(R) HD Graphics (1, 5 GB)
  • 1,4 GB ücretsiz (3, 4 GB toplam)
  • Genel PnP monitör (1366 X 768 @ 60 Hz)
  • 185,9 GB ücretsiz (223, 1 GB toplam) (SSD)
  • High Definition Audio aygıtı.
  • Pegatron corporatıon (H36y)
  • HP Pavilion Gaming mouse 200.
  • Everest ofis klavyesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ne kadar?

Hocam bir de işlemciniz X64 destekliyor. İşletim sistemini X64'e yükseltin. Size güzel bir oyun olarak Roblox öneririm. Veya CS 1.6. Bunlar patates bilgisayarlarda bile çalışabilen oyunlar.

1704624423336.png

Hocam bir de X64 işletim sistemine geçmişken Windows 10 Pro'dan Home sürümüne geçin. Home sürümü daha hafif. Ya da Vinegar, Wine gibi yardımcı programları kullanabilirseniz Linux geçin. Sisteminizi bayağı rahatlatacaktır.

RAM ne kadar?

Hocam bir de işlemciniz X64 destekliyor. İşletim sistemini X64'e yükseltin. Size güzel bir oyun olarak Roblox öneririm. Veya CS 1.6. bunlar patates bilgisayarlarda bile çalışabilen oyunlar.

X64 yaparsam FPS artışı olur mu? Windows 7 X64 de 120FPS alıyordum Minecraft'ta.

Hocam bir de X64 işletim sistemine geçmişken Windows 10 Pro'dan Home sürümüne geçin. Home sürümü daha hafif. Ya da vinegar, Wine gibi yardımcı programları kullanabilirseniz Linux geçin. Sisteminizi bayağı rahatlatacaktır.

Temiz kurulum yapmak en sağlıklısı olur değil mi?

Hocam bir de X64 işletim sistemine geçmişken Windows 10 Pro'dan Home sürümüne geçin. Home sürümü daha hafif. Ya da vinegar, Wine gibi yardımcı programları kullanabilirseniz Linux geçin. Sisteminizi bayağı rahatlatacaktır.

Linux'a geçmeyi düşünüyorum ama MC, CS, GTA SA gibi oyunları oynayabilir miyim?

Bir de Linux karışık mıdır? Herkes kullanabilir mi?

Hocam ben Linux'ta oyun şeyini çok bilmiyorum. Ama araştırabilirsiniz. Size en iyi dağıtım Linux Mint Xfce. Bilgisayarınız size teşekkür edecek.
MC Java varsayılan olarak Linux'ta var. Diğerleri ise Linux desteği olmadığından Wine gibi programlar gerek. Linux'ta oyun oynayıp performans artışı gören bir sürü kişi var.

Bir de Linux karışık mıdır? Herkes kullanabilir mi?

Hocam dağıtıma göre. Ubuntu, Pop! OS, Linux Mint gibi dağıtımları pek çok kişi kullanabilirken Arch Linux, Gentoo, Debian gibi dağıtımlar zordur.

Hocam ben Linux'ta oyun şeyini çok bilmiyorum. Ama araştırabilirsiniz. Size en iyi dağıtım Linux Mint Xfce. Bilgisayarınız size teşekkür edecek.
MC Java varsayılan olarak Linux'ta var. Diğerleri ise Linux desteği olmadığından Wine gibi programlar gerek. Linux'ta oyun oynayıp performans artışı gören bir sürü kişi var.

Hocam dağıtıma göre. Ubuntu, pop! OS, Linux Mint gibi dağıtımları pek çok kişi kullanabilirken Arch Linux, Gentoo, Debian gibi dağıtımlar zordur.

Peki Linux'te bit işi var mı X86 X64 gibi MC oynayacağım için X64 lazım.

Geri
Yukarı