HD Tune ile 1 bölümün arızalı bulunması

Sık sık tarama yapın ve önemli verileriniz varsa yedekleyin. Yedeklemek için SSD önermem çünkü HDD ölmeden önce kendini belli ediyor. Yani ben öleceğim hemen verileri yedekle diyor. Ama SSD gık diye gidiyor. HDD’yi bir süre daha kullan bozulunca atarsın

HDD'nin işi bitmiş hocam. Dosyalarını yedekle ve SSD almaya bak.
Arkadaşlar, benim işi biten çok hard diskim oldu ve bu hard diskin bir sorununu göremedim ama test sonuçları kafamı karıştırdı. Önceden kullanırken de problem yoktu. Yorumlarınız ve çözüm önerileriniz için teşekkür ederim.

Bad sectorun kaçıncı gb a denk geldiğini hesapla disk bölümlerini sil , mesela 80 gb 10 gb 150 gb şeklinde bölümler oluştur senin bad sectorun 10 gb'ın ortasına denk gelsin enson bad sectorun bölümünü sil , 4-5 yıldır bu şekilde kulandığım harddisk var

Daha detaylı bilgi için rahatsız etsem sıkıntı olmaz umarım.

160 GB diskten hayır gelmez zaten çöpe atman lazım hiç programlarla uğraşma değmez.

Çok fazla uygulama yükleyen, bilgisayar kullanan bir insan değilim, beni idare etmesi açısından böyle bir konu açmıştım. Şuan memnunum, bir sıkıntı hissetmediğimden dolayı boş yere masraf yapmak istemiyorum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı