HD Tune Pro error scan kırmızı error sorunu

nickimyok

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımdan bu son günlerde bayağıdır şikayetçiydim. Bilgisayarda bazı oyunlar, programlar açılmıyor veya açarken hata veriyordu ve bilgisayar çok yavaştı. HD Tune testi yaparken quick scanda herhangi bir hata göstermedi ama normal tarama yapınca 1 yerde kırmızı hata verdi. Acaba bunu düzeltebilmek için yapabileceğim bir şey var mı? Bilgisayarım Casper F600 notebook 8 GB RAM Intel i5 7200 GeForce GTX940MX ekran kartım var.
Current pending Sector'de warning veriyor ve sarı ile yazılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-18 210705.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-18 210705.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 271
  • Ekran görüntüsü 2020-12-18 210732.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-18 210732.png
    19 KB · Görüntüleme: 247
Bilgisayarın yavaş olması HDD kaynaklı ama programların açılırken hata vermeleri HDD kaynaklı değil diye düşünüyorum. Bu sektörlerin sayısı fazla bazı programlar ile onarılabilirler ama çok uzun sürecektir. Bu yüzden Hiren Boot CD'si oluşturup diske uzun format atmanızı tavsiye ederim.

Garantisi devam ediyor mu hala? Etmiyorsa yeni HDD alabilirsiniz veya MaxBlast5 ile tamir etmeye çalışabilirsiniz (Tabii eğer sorun yazılımsal bir sebepten meydana geldiyse).
Bir sector arızalanmasından ne olur demeyin, Bad Sector yayılan bir durum. Eğer tamir edilemezse diskinizdeki bütün Sector'ler yavaş yavaş arızalanmaya başlayacaktır.

Arkadaşın diskinde Bad Sector yok. Bozuk olabilecek sektörler var sadece. Error Scande görülmeleri normal. Okumada hata verdikleri için.

Tamir edilmedikleri için diğer sektörler bozulmaya başlamaz.

Bu konuda aslında fazla bilgim yok. Etiketlendiğim için yardımcı olmaya çalıştım. Bilgi verdiğiniz için sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı