HD Tune Pro Warning ve Bad Sector

42476

Kilopat
Elimdeki bir SSD ve iki HDD için test yaptığımda bazı sorunlarla karşılaştım. HDD'nin birinde şu an o sorun için ok diyor ama bir hafta kadar önce tehlike yazıyordu. Mavili yer sıkıntılıydı ve 1 tane bad sector var şu an için. Diğer SSD ve HDD'de bad sector yok ama başka anlamadığım iki problem var. Ne yapmalıyım ? Teşekkürler...

st1tb.png

wd1tb.png

ls120.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O diskleri nerden buldun öyle hepsi sorunlu. :) 1. resimdeki diskte program daha önce size bozuk olabilecek sektör hatası vermiş. Bad sector taraması gerçekleştirin, diski tarayın. 2. resimdeki diskteki sorun ise, kontrolcü ile sürücü arasında veri aktarımı yapılırken sorun oluşmuş, bu sorun 37 kere tekrarlanmış. Diske yazılan dosyalar hatalı yazılmaya başlamış, yani disk bozulmaya başlıyor. 3. resimdeki disk ise bozuk sektörlerin özel bölümlerdeki sektör ile değişimlerini kaydediyor. 324 kere olmuş, daha da artarsa bad sector oluşup, yedek sektörler devreye girecek. Yani ilerde relallocated Sector Count uyarısını da görebilirsin. Siz bu diskleri öncelikle bi biçimlendirin, tüm disklere bad sector taraması yapıp, paylaşın burda. Bir de sektörlere bakalım ne durumda. Her ihtimale karşı verilerinizi yedekleyin.

Son düzenleme:
Bad sector taramasını geçen hafta yapmıştım sadece 1 . resimdeki diskte 1 tane çıktı. 2.disk ise 5 senelik falan çok bilgisayar gezdi. 3 disk SSD ise geçen yaz almıştım. Şu an için HDD'lerin hepsi çakılı bir şekilde dolu. Sistem SSD'ye kurulu sıkıntı olan bu. Onu da biçimlendirecem de sıkıntı normal windows ile mi yoksa özel bir program öneriniz var mı? Teşekkürler... İnşallah yakında 1 ve 2. yi değiştirecem. SSD'nin garantisi duruyor olmalı, sizce servise göndereyim mi?
@samet67671

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şu an için sadece tüm diskleri biçimlendirin, ve tüm bölümleri silin, hiç veri kalmasın sonrasına bakarız. Sonra HDTune ile tekrar bad sector taraması falan yap, S.M.A.R.T değerlerin de değişiklik var mı kontrol et. SSD'nin firmware güncellemesi varsa yap.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı