HD Tune sonuçları neyi ifade eder?

Ninj4hakan

Decapat
Daha fazla  
HD Tune verileri aşağıdaki gibidir, her şey iyi gibi görünüyor sarı kısımlar dışında HDD'de bir sorun olmadığı bariz ortada bad Sector'de bulunamadı HDD'den(internette bozulmaya yakın çıkan 2 sesten) biri de gelmiyor sadece aşırı yoğun çalışıyormuş gibi ufacık bir ses var oda aynı buzdolabının motorunun çalışması gibi geliyor ama daha yumuşak ve sessiz hali, disk %100 sorunu nedeni ile bir JD 240GB SSD aldım tavsiyeler üzerine sonunda sistemimi SSD dinamiği ve disiplin çerçevesine sokmaya karar vermiş bulunuyorum, test sonuçlarında çıkarımdığım sonuç şudur; ortada donanımsal bir sorun yerine tamami ile yazılımsal bir sorun neticesi mevcuttur, bu kahrolası.
(Disk bazen %100 oluyor bazen arkada o kadar şey açıkken 0'da sabit yani çok kararsız örneğin. Arkada sadece Discord açık birden %70 olup sonra %34 sonra yine %90 olup birden %1 veya 2 olabiliyor yani aşırı kararsız hiç stabil bir sonuç vermiyor)
Disk %100 sorunu sanırım bir tek SSD almayla çözülecek bir sorun gibi görünüyor, sorun window kaynaklı yani yazılımsal gibi duruyor Windows'u bir de SSD içerisine kuracağım.
Sorum şu şekilde sizce ben 240GB SSD taktığımda ve Windows'u bu SSD içerisine attığımda 1TB HDD eski haline gelir mi? Yani düzelir mi onu merak ediyorum.

Sarı kısımların ne anlama geldiği veya neden sarı olduğunu hakkında ufacık bir fikrim dahi yok, aydınlatılırsam sevinirm.

hd tune bad sector ve diğer hatalara karşı disk taraması.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı