HD Tune'de "ınterface CRC error attention" ne anlama geliyor

horosho

Centipat
Bad sector yaptım tüm yerler yeşil.

Ama health kısmında CRC interface error count 396678 defa olmuş, attention diyor.

Airflow temperaturede kırmızı failed diyor. Daha öncesinde Windows açılırken her seferinde C üzerinde tarama istiyor, iptal ediyorum. Ne yapmalıyım? Çözümü nedir? Format mı atsam HDD mi alsam anakart mı alsam yoksa sata kablosu falan mı almalıyım? Aklım bayağı karışıtı. Dün ciddi donmalar yaşadım ama şimdi düzgün. PC'm eski, beni idare etsin yeter. En temiz nasıl sorun hallolur?
Sistem: Intel Core2Duo, AMD Radeon HD5570 4 GB RAM Win7.

Son düzenleme:
Selam dostum. Hata sayısı çok yüksek olduğu için sıkıntılı bir durum söz konusu olabilir. HDD, HDD kablosu veya anakart üçlüsünden birinde sorun olabilir. Öncelikle HDD kablosunu değiştirip denemen en uygun yöntem olacaktır. En azından onu elersin. Bu konu ile ilgili daha önce açılmış konu var. Onu da incelersen faydalı olacaktır.

Saygılarımla.

Hocam öncelikle yanıtınız için teşekkürler pek bilgim yok bu konularda bilgisayarcıya falan mı götürsem yoksa kendim halledebilir miyim kablo falan hangisi nasıl takacağım vs bilmiyorum şu an düzgün devam etsem mesela nasıl olur xd hala açılışta C'yi taramak istiyor dün bilgisayar kapanmıyordu 100 saat arka kasa tuşundan bir kapattım böyle oldu ya.

Eğer bilmiyorsanız dokunmayın. Şimdilik sıkıntı yok dediniz. Böyle devam edin. Tekrarlarsa mutlaka yakın tanıdıklarınızdan birileri biliyordur. Bir kablo değişimi için bilgisayarcıya para vermeye bence değmez. Sorun zaten kabloda olmayabilir. Sadece bir seçenek.

Kolay gelsin. Sağlıklı günler dilerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı