HD4600 GeForce NOW siyah ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

EnesEfe2K

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sorun şu şekilde, GeForce NOW'ın ana menüsüne, oyun seçme ve sıra bekleme yerine rahatlıkla gelebiliyorum. Fakat bazen sıra beklerken veya oyunun ortasındayken bir anda monitörden görüntü gidiyor ve bir saniye sonra geri geliyor. Ekran geri geldiğinde GeForce NOW'da siyah ekranda kalmış oluyor. Görev yöneticisinden kapatıp geri açtığım zaman şansıma bazen olmuyor. Bir de sorunla alakalı mı bilmiyorum ama görüntü aniden gidiyor ve kasanın güç ışığı yanıp sönüyor. Bu sorunu şimdilik yaşamıyorum fakat bu iki sorunun ekran kartıyla alakalı olup olmadığını merak ediyorum.

Not: Sorunu çözmek için GeForce NOW. Json adlı dosyanın içindeki DX11 yazan yeri DX9 olarak değiştirdiğimde mavi ekran yiyorum, DX10 olarak denediğimde düzeldi sanmıştım ama şu an yine yaşıyorum bu sorunu. Bu arada ekran kartı driverını Windows 10 kurarken kendisi yüklediği için ellemedim.

Ekran kartım: HD4600 series.
İşletim sistemim: Windows 10 X64.

Tarayıcıdan oynamayı deneyin. Play.geforcenow.com'dan oynayabilirsiniz. Sürücü güncellemek sorunu çözebilir.

Tarayıcıdan denediğimde oyun açıldıktan biraz sonra gecikme aşırı şekilde artıyor ve oynanmaz hale geliyor. DDU ile ekran kartı driverını silip Windows 10 için driver olmadığı için Windows 7 olanını indirip kurdum ve aynı sıkıntı hala devam ediyor. Bu arada yardımın için teşekkürler :D

Son düzenleme:
Tarayıcıdan denediğimde oyun açıldıktan biraz sonra gecikme aşırı şekilde artıyor ve oynanmaz hale geliyor. DDU ile ekran kartı driverını silip Windows 10 için driver olmadığı için Windows 7 olanını indirip kurdum ve aynı sıkıntı hala devam ediyor. Bu arada yardımın için teşekkürler :D
Ekstrem bir çözüm olabilir ve garanti çözeceği belli değil ancak herhangi bir Linux sürümü ile deneyin. Aynı bilgisayarda çok fazla verim aldım. Telefonla oynamakta bir seçenek. Büyük ihtimal telefonda çok daha iyi bir performans alırsınız.

Geri
Yukarı