HD4650 sistem ile GTA5 oynanır mı?

gorkem3520

Hectopat
Daha fazla  
Atı Mobility Radeon HD 4650 ekran kartı, 2.20 GHz hızında çalışan işlemci(intel Core Duo), 3GB RAM

Yukarıdaki sistemde yaklaşık 5 gündür GTA5 oynamaktayım ama oynadıgım zaman işlemci, RAM kullanımı tavan yapıyor ekran kartıda zaten 512mb olduğundan baya bir FPS drop yiyorum bunun ilerde bir zararını görür müyüm? Bu şekilde oynamaya devam etsem diğer oyunlarımda sorun yaşarmıyım? 7 senelik laptop sonuçta daha da kullanmayı düşünüyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5 bilgisayarını zorlayan bir oyun ve bu oyunu uzun süre oynamaya devam edersen bilgisayarının ömrü için pek hayırlı olmayacaktır. Sonuçta bilgisayarın ısınmaya başlayacak, bazı problemler ortaya çıkmaya başlayacak.
Aşırı ısınmadan kaynaklı arızalar yaşamaman açısından daha az yormanı öneririm makinanı.

Atı Mobility Radeon HD 4650 ekran kartı, 2.20 GHz hızında çalışan işlemci(intel Core Duo), 3GB RAM

Yukarıdaki sistemde yaklaşık 5 gündür GTA5 oynamaktayım ama oynadıgım zaman işlemci, RAM kullanımı tavan yapıyor ekran kartıda zaten 512mb olduğundan baya bir FPS drop yiyorum bunun ilerde bir zararını görür müyüm? Bu şekilde oynamaya devam etsem diğer oyunlarımda sorun yaşarmıyım? 7 senelik laptop sonuçta daha da kullanmayı düşünüyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Kardeşim bende ayni ekran kartinin 1 gb olani var 4 gb ram i3 islemci ve lol-cs go dan baska oyun acmaya korkuyorum.Pek zorlama istersen gta5 nerede 4650 nerede :)

Kardeşim bende ayni ekran kartinin 1 gb olani var 4 gb ram i3 islemci ve lol-cs go dan baska oyun acmaya korkuyorum.Pek zorlama istersen gta5 nerede 4650 nerede :)

Sende haklısın zaten oyunu yeni bir pc alınca oynamak için indirmiştim harddiske atacaktım. Arkadaşların teşvikiyle açtım biraz oynadım steamde 12 saat yazıyor en yakın zamanda sileceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı