HD4800 sıcaklık değerleri normal mi?

Anunswin

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım eski ATI Radeon HD 4800 series 1GB. Oyundayken 110-120 FPS arası alıyorum. MSI Afterburner ile görüyorum ekran kartımın ısısı ilk 5 dakikada 45, 55, 65, 70 diye çıkıyor sonra hızlı bir şekilde 90, 91 dereceleri görüyor. Ben de direkt zarar görebilir düşüncesi ile kapatıyorum. İşlemci ısısı normal 55 - 65 derece arası. Oyunun istediği minimum RAM 1GB, bende 6 GB var. Sistemim.

İşletim sistemi = Windows 8.1
RAM = 6 GB DDR3 1333MHz.
İşlemci = Intel Core Q8300 2.50GHz 4 çekirdek.
Ekran kartı = ATI Radeon HD 4800 series.
Depolama = 500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ekran kartım eski ATI Radeon HD 4800 series 1GB. Oyundayken 110-120 FPS arası alıyorum. MSI Afterburner ile görüyorum ekran kartımın ısısı ilk 5 dakikada 45, 55, 65, 70 diye çıkıyor sonra hızlı bir şekilde 90, 91 dereceleri görüyor. Ben de direkt zarar görebilir düşüncesi ile kapatıyorum. İşlemci ısısı normal 55 - 65 derece arası. Oyunun istediği minimum RAM 1GB, bende 6 GB var. Sistemim.

RAM = 6 GB DDR3 1333MHz.
Depolama = 500GB HDD.

Fazla. Termal macun yenileyin derim. Kasa modeliniz nedir ayrıca?

RAM = 6 GB DDR3 1333MHz.
Depolama = 500GB HDD.

😁😀😁 O kart 12 senelik ve F/P tarafinda ATI'yi kurtaran kart olarak bilinmesine ragmen maalesef cok isinan bir kart? Ne yapiyorsun o kartla?

😁😀😁 O kart 12 senelik ve F/P tarafinda ATI'yi kurtaran kart olarak bilinmesine ragmen maalesef cok isinan bir kart? Ne yapiyorsun o kartla?

Oyun oynuyorum internette takılıyorum programlar ile uğraşıyorum amcamındı bana verdi.
Fazla. Termal macun yenileyin derim. Kasa modeliniz nedir ayrıca?
Kasa modelini derken ne demek istediğiniz anlamadım bir de madem 110-120fps alıyorum işlemci ram stabil çalışırken ekran kartı neden bu kadar ısınıyor anlamıyorum.

Oyun oynuyorum internette takılıyorum programlar ile uğraşıyorum amcamındı bana verdi.

Kasa modelini derken ne demek istediğiniz anlamadım bir de madem 110-120FPS alıyorum işlemci RAM stabil çalışırken ekran kartı neden bu kadar ısınıyor anlamıyorum.

Recep baltaşın önerdiği 48xx serisi için genel tavsiye denebilecek bir temizleme videosu vardı eğer ondaki gibi temizlersen sorun olmaz ayrıca videoyu dikkatle izle Çin seddini temizleyen kürşat gibi hissedersin :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Recep baltaşın önerdiği 48xx serisi için genel tavsiye denebilecek bir temizleme videosu vardı eğer ondaki gibi temizlersen sorun olmaz ayrıca videoyu dikkatle izle Çin seddini temizleyen kürşat gibi hissedersin :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Felaket zahmetli bir işe benziyor dostum 😄 bunu yaparken ekran kartına zarar vermekten çok korkarım.

Geri
Yukarı