HD4850 H1Z1 Code G17 Sorunu

Yusuf Bulut

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu bugün Steam'den aldım, indirip kurdum. Hesap açıp girdim fakat bu sorunla karşılaştım.
Ekran kartım ATI Mobility Radeon HD4850.
Ekran kartı sürücümü aygıt yöneticisinden güncelledim fakat oyunlar açılmıyor. Catalyst Control Center da yüklenmiyor (AMD'nin kendi sitesinden yüklediğim halde)
CSGO ve H1Z1 ekran kartı sürücüm güncel olmadığı için açılmıyor.
Hata: H1Z1 Game Error G17 | H1Z1 | Massively Multiplayer Arena Shooter

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir sorun olması gerek. Sen DDU ile sürücü temizle ilk önce sonra uygun sürücüyü indirdiğinden emin olarak tekrar yükle ve dene. Sorun devam ederse iade edebilirsen et, edemezsen geçmiş olsun. HD 4850 modeli HD 5570'i gömer bu arada.

Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir sorun olması gerek. Sen DDU ile sürücü temizle ilk önce sonra uygun sürücüyü indirdiğinden emin olarak tekrar yükle ve dene. Sorun devam ederse iade edebilirsen et, edemezsen geçmiş olsun. HD 4850 modeli HD 5570'i gömer bu arada.
Ne alaka acaba üst modeli nasıl gömecek ?

Sorun çözüldü.

O ekran kartıyla h1z1 oynayamazsın. Geç olmadıysa iade et bence.

Bu kadar önyargılı olmayın. Sabit 60 FPS ile sorunsuz oynuyorum. Bu şekilde yaklaşınca çok bilgiliymiş gibi olmuyorsunuz malesef.

Ekran kartı driverlarını başka bir siteden yeniden yükledim sorun çözüldü.

Sorun çözüldü.

Bu kadar önyargılı olmayın. Sabit 60 FPS ile sorunsuz oynuyorum. Bu şekilde yaklaşınca çok bilgiliymiş gibi olmuyorsunuz malesef.

Ekran kartı driverlarını başka bir siteden yeniden yükledim sorun çözüldü.

Bir kere o oyunda sabit fps diye bir sey yok. 700 küsür saat oynadım H1z1'i. Gtx 1060, RX480, GTX765m hepsiyle uzun süre test etme şansım oldu. Optimizasyon sorunları yüzünden sabit fps almak diye bir şey yok o oyunda. Ortalama 60 fps alabilirsin buna bir şey demiyirum, ben de GTX 765m ile ortalama 60 fps alıyordum ama sık sık -20 -30 fps droplar olduğu için oyun çekilmez hale geliyirdu.

Şu an sıkıntı olmasa bile belli bir tecrübeden sonra ekranda tek piksel gördüğün adama isabet ettirmek için aim, ping, server tickrate gibi üç önemli sorunun varken bir de fps drop ile uğraşacaksın. Useroptions'tan 1024x768 yaparsan belki daha güzel olur.

Pingim 60mslerde dolanıyor. Aimim iyi zaten 1024*768'de oynuyorum. Tickrate için yapacak birşeyim yok. Evet optimizasyon sorunları var ama bu kadar değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı