HD5450 son sürüme güncellenmiyor

• Konuyu başlatan samc34
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 242

samc34

Kilopat
FX 6100.
2x4GB DDR3 RAM.
HD5450.
128 GB SSD.
Rise Online'da pazar yapmak için bu sistemi aldım. Ancak Rise Online girişinde sorun yaşıyorum. Ekran kartı sürücünüz son sürüm değil diyor ve oyuna almıyor.
2015 tarihli olan yükleniyor. 2016 tarihli olanı bir türlü yükleyemedim. Oyunda benden son sürüm olan 16.2.1'i yüklememi istiyor. Ancak hiçbir şekilde 16.2.1 sürümüne güncelleyemedim. Driver Booster üzerinden denedim olmadı. AMD programı içinden denedim olmadı. Manuel kurmaya çalıştım olmadı.
15.7.1 olan sorunsuz kuruluyor hiçbir sorun yok. Ancak 16.2.1'e geçemiyorum.
Bu yüzden giriş sağlayamıyorum oyuna. Oyunda ekran kartımın son sürüm olup olmayacağını ne yapacaksa artık!

1709620805855.png

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 6100.
2x4GB DDR3 RAM.
HD5450.
128 GB SSD.
Rise Online'da pazar yapmak için bu sistemi aldım. Ancak Rise Online girişinde sorun yaşıyorum. Ekran kartı sürücünüz son sürüm değil diyor ve oyuna almıyor.
2015 tarihli olan yükleniyor. 2016 tarihli olanı bir türlü yükleyemedim. Oyunda benden son sürüm olan 16.2.1'i yüklememi istiyor. Ancak hiçbir şekilde 16.2.1 sürümüne güncelleyemedim. Driver Booster üzerinden denedim olmadı. AMD programı içinden denedim olmadı. Manuel kurmaya çalıştım olmadı.
15.7.1 olan sorunsuz kuruluyor hiçbir sorun yok. Ancak 16.2.1'e geçemiyorum.
Bu yüzden giriş sağlayamıyorum oyuna. Oyunda ekran kartımın son sürüm olup olmayacağını ne yapacaksa artık!

Eki Görüntüle 2133113

DDU ile ekran kartı sürücülerini tamamen kaldırıp denedin mi?

5000 serisi komple (bazı kartlar hariç) güncellenmiyor o versiyona.

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde bu PC tarihi boyunca Rise Online oynatmayacak.

Genel bir olay mı bu? Farklı bir yolu yok mudur? Oyuna girmiyor sırf bu sebepten.

5000 serisinden bazı kartlar revize edilip 6000 serisinde de çıktı, belki onlardan birinin BIOS'unu atmak sürüm güncellemesi yapılabilir hale getirebilir ya da ekran kartını tuğla edebilir.

O versiyon değişikliğinde yeni mimari gelmişti büyük ihtimalle ekran kartını değiştirmeden oynatmayacaktır.

5000 serisinden bazı kartlar revize edilip 6000 serisinde de çıktı, belki onlardan birinin BIOS'unu atmak sürüm güncellemesi yapılabilir hale getirebilir ya da ekran kartını tuğla edebilir.

O versiyon değişikliğinde yeni mimari gelmişti büyük ihtimalle ekran kartını değiştirmeden oynatmayacaktır.
Peki sadece tak çalıştır şeklinde pcie bağlanıtısı istemeden ne takılabilir? F/P olarak gt730 veya 500-700₺ civarlarında ne koyabilirim bu sisteme

15.7.1'i DDU ile kaldırıp sıfırdan 16.2.1 kurun, ayrıca driver'ı kursanız bile oyunu açamama ihtimaliniz var ekran kartının yetersizliğinden dolayı.

GTX 750 Ti - GT 1030 RX 460 gibi kartlar gerekebilir sürücü mevzusundan ötürü.

15.7.1'i DDU ile kaldırıp sıfırdan 16.2.1 kurun, ayrıca Driver'ı kursanız bile oyunu açamama ihtimaliniz var ekran kartının yetersizliğinden dolayı.

Hocam 5xxx ve 6xxx serisinden kartlar kullandım, o sürücü orada var ama kurulmuyor sadece serideki bazı kartların mimarisi farklı onlara kurulabiliyor.

Min sistem gereksinimlerinde istenen grafik birimi Radeon 530 2020-2021 sürücülerinden kullanıyor. Denk sürücüleri kullanan bir kart bakıp paranızı çöpe atmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı