HD6700M mavi ekran hatası

imcan

Hectopat
Selam, 8 GB RAM. HD6700M ve i7 2670qm işlemcim var. Ama ne zaman oyun oynamak bir şey indirmek istesem mavi ekran verip verip duruyor 7 yaptım 8 yaptım 10 yaptım hiçbir sonuç yok. AMD'nin sitesindede HD6700M ekran kartımın sürücüsü mevcut değil 2015'den kalan en son sürücüyü kullanıyorum. Şu baş belasından nasıl kurtulabilirim?

Screenshot_5.png

Ya bu üretici sitesi olması lazım. Olmaması saçmalıktır.

Zaten laptop kullanıyorsun "M" ibareli olacak.

Arama çubuğuna "dxdiag" yaz ve oluşturucu bölümüne gel.

Örnek.
Eki Görüntüle 842906
Screenshot_6.png

oluşturucu yok ekrana hd3000 intel bağlı biosdan değiştirince driver açılmıyor amd catalyst

Aynı özelliklere sahip laptop bende de var ve aynı sorunları yaşıyorum maalesef. Nereden bakarsak bakalım sadece ekran kartı serisi yazıyor, model belirtilmiyor. Ayrıca AMD sitesinde sürücüsü yok.

Laptop modeli nedir?
hp pavilion dv6, he birde kendi sitesindede var 4 5 tane driver ama onların hiçbiri çalışmıyor oluyor ama ya desteklenmiyor diyor yada açılmıyor oyuzden 7 yapmıştım
kaderimiz buymuş demek :/ photoshop yaparken vs 10 dakika sonra mavi ekran veriyor malesef
Aynı özelliklere sahip laptop bende de var ve aynı sorunları yaşıyorum maalesef. Nereden bakarsak bakalım sadece ekran kartı serisi yazıyor, model belirtilmiyor. Ayrıca AMD sitesinde sürücüsü yok.

Tam olarak laptop modeli nedir?

HP Pavilion dv6-6b06st modeli mi? İnternette modeli araştırarak ekran kartını öğrenmeye çalışacağım.

Laptopun altında model isimleri falan yazar genelde. Bakar mısınız?

Tam olarak laptop modeli nedir?

HP Pavilion dv6-6b06st modeli mi? İnternette modeli araştırarak ekran kartını öğrenmeye çalışacağım.

Laptopun altında model isimleri falan yazar genelde. Bakar mısınız?
tamam reis bekle :)
hp pavilion dv6 504042-001 yazıyor i7 2670qm hd6700m windows7 premium mevcut
hp pavilion dv6 504042-001 yazıyor i7 2670qm hd6700m windows7 premium mevcut

Öyle bir model yok gözüküyor. Dikkatli bakın. Siz üretim numarasına bakmış olabilirsiniz.

Dump dosyasına göre HP Pavilion dv6-6b06st laptop bu.

Şimdi emin olamadım.

Ekran kartı modelini bulsak ekran kartı sürücüsünü güncelleyeceğiz.

Biraz araştırdım dediğim modeli "HD 6770M" çıkıyor galiba. Tam kaynak bulmam lazım. Emin olacaz.

Öyle bir model yok gözüküyor. Dikkatli bakın. Siz üretim numarasına bakmış olabilirsiniz.

Şimdi emin olamadım.

Biraz araştırdım dediğim modeli "HD 6770M" çıkıyor galiba. Tam kaynak bulmam lazım. Emin olacaz.
Öncelikle çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Ben bilgisayarı açınca sana geri dönüş sağlayalım çünkü hd6700m ile hd6770m in model numaraları aynı sanırım Bi ara indirmiştim ama sonra silmiştim neden hatırlamıyorum 10 lite yapacağım zaten windows 7 de boşta 4 gb Ram kullanıyor

Şimdi emin olamadım.

He birde bende o verdiğim kodu yaızn a başka model numaralıaynı laptop ama farklı sürücülü çıkıyor 1 tane grafik sürücüsü var o olabilirimi acaba

Ekran kartı HD 6770M kesin değil mi? Sen emin misin? Eğer eminsen bu şekilde ekran kartı sürücünü güncelle.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil.

Sürücü olarak buradan işletim sistemin ne ise oradan üçgenlere tıklayacaksın. Aşağıda sürücüler bulunacak ve oradan indireceksin.

Ek olarak güncelledikten sonra "DISM" rehberini uygulamanı istiyorum.

işte tam emin değilim. ekran kartım hd6700m ama hd6770m driverı olurmu? çünkü recep baltaşta birşey demişti geçen ay
Ekran kartı HD 6770M kesin değil mi? Sen emin misin? Eğer eminsen bu şekilde ekran kartı sürücünü güncelle.

Sürücü olarak buradan işletim sistemin ne ise oradan üçgenlere tıklayacaksın. Aşağıda sürücüler bulunacak ve oradan indireceksin.

Screenshot_1.png

Screenshot_1.png

Geri
Yukarı