HD6750 yerine ekran kartı önerisi

furkan.yilmaz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Masaüstü bilgisayarım bayağı eski ve ben bu işlerden pek anlamıyorum. Arıza ile bilgisayarcıya gittim ekran kartını söktü verdi. Başka ekran kartı almak istiyorum. Ekran kartı üzerinde HD6750 1G GDDR5 PCI-e HDMI/DVI-I/DP yazıyor. Hatta bunun yanında SSD'de bakmak istiyorum. Uyumlu mu değil mi? Fiyat performans ne alınır gibi gibi tavsiyelerini bekliyorum. Bilgisayarım da Knight Online, League of Legends tarzı oyunlar oynuyorum. Cyberpunk tarzı oyunlar oynamıyorum.
Yorumlarınız bekliyorum, teşekkürler.

PCI-E1_16X Foxconn anakart takılı. Yanlış hatırlamıyorsam 3.2 GPU işlemci vardı, 512 GB SATA hard disk, bir de 6 GB RAM bulunuyor üzerinde. Ekran kartı baktıktan sonra ucuz yollu bir SSD'de takmak istiyorum. Amacım fiyatı uygun olsun. Düşük grafikli oyunları(LoL,knight,zula) çalıştırsın ve hız konusunda da sorun yaşamayayim. Şu an için RX 550 4 GB ekran kartı gözüme iyi gibi geliyor. Ekran kartı piyasaya göre çok iyi değil fakat benim sisteme göre biraz fazla gelir mi yoksa ideal midir? Başka önerilerimiz var mıdır? Dediğim gibi çok bir bilgim yok, bildiğim kadarı ile. Konusmaya çalıştım :):)

Görsel olarak bir kaç fotoğraf çektim, oynayacağım oyunlar çok yüksek değil. LoL, knight online, silk road belki cs go gibi. R7 240 GB ekran kartı nasıl olur ? Sizin önerilerinizi de bekliyorum. Görselini paylaştığımız ekran kartı eski bozuk olan..
IMG-20220617-WA0013.jpg
IMG-20220617-WA0012.jpg

R7 240 2GB ekran kartı nasıl olur diyecektim. Bunun da 2 farklısını gördüm, birinin üzerinde turbox yazıyor diğerinde AMD, farklarını da hiç bilmiyorum. Tamamen yoruma açık bir konu dönüşlerinizi bekliyorum. Dediğim gibi ben anlamıyorum, bu karta denk geldim. Uyumlu olup olmadığını da bilmiyorum. Yeşillendirmenizi bekliyorum:):)

Dosya Ekleri

• IMG_20220727_223647.jpg
    IMG_20220727_223647.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Evet. HD 6750 ekran kartımı çıkarıp vermişler. Daha doğrusu babam gitmiş bu şekilde yapmışlar. Detayı bilmiyorum, tamir ediliri varsa yaptırayım yoksa aynısını alayım o halde, SSD için ne önerirsiniz

Bir de NVIDIA GeForce GTX 750 2 GB GDDR5 128 bit ekran kartı uyar mı bilgisayarıma ve uyarsa bilgisayarına fazla gelir mi? Pek teknik bilgim yok, sorularım acemice gelebilir, kusura bakmayın yeniden :)

Güncel

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı