HD7600M Onboard ekran kartım harici ekran kartından fazla FPS değerleri veriyor

Diegla

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi işlemcinin onboard ekran kartı harici ekran kartımdan daha fazla FPS veriyor sebebini anlamış değilim.
Sistem şöyle:
Intel i5 3210 2.5GHz Turbo ile 3.1'e kadar çıkıyor)
8 GB DDR3 RAM.
240GB SSD (HDD bozulduğu için SSD taktım laptop)
AMD Radeon HD7600M serisi ekran kartı (modelini bilmiyorum nereden bakarsam bakayım modeli göremiyorum)
AMD ekran kartımda gerekli her ayarı da yaptım Radeon Software'ye oyunlarımı tanıttım, geçişli grafiklerden yüksek performans denedim tasarruf denedim ama ne yaptıysam olmadı hep FPS düşüktü. İnternetten benim oynadığım oyunu oynayan ve aynı ekran kartı işlemciye sahip olanların FPS değerlerine baktım benimkinden 2-3 kat yüksekti.
Sürücüm bu: Crimson Edition 16.2.1 beta.
Aygıt yöneticisinin fotoğrafı (fotoğrafta görüken bilinmeyen aygıt ı güncelleyemiyorum sürücüyü bulamıyor model numarasından bulup güncellemiştim o da HP'nin disk koruması gibi bir şey çıktı yanlış hatırlamıyorsam ve bilgisayarımı yavaşlatıyordu tekrar yükleme gereği duymadım):

1590589718698.png

Aldığım FPS değerlerini de söyleyeyim.
GTA V.
Onboard ekran kartıyla (Intel HD 4000) GTA V'de 30-40 FPS alıyorum akıcı şekilde oynayabiliyorum.
AMD Radeon HD7600M serisi (modelini bilmediğim) ekran kartımla GTA V'de sabit 12 FPS alıyorum Intel HD 4000'e göre akıcı değil.
CS:GO.
Bir tek bu oyunda şaşırtıcı bir şekilde AMD ekran kartımdan daha yüksek FPS değeri alıyorum.
Onboard Intel HD 4000 ekran kartıyla 30 FPS sabit alıyorum bazen 40'a çıkıyor ama genelde 30 FPS.
AMD Radeon HD7600M serisi ile 60 ila 70 arası FPS alıyorum ara sıra 50'ye düşüyor.
Fishing planet.
Onboard ekran kartı ile 30-40 arası FPS alıyorum.
Harici AMD ekran kartım ile 10-13 arası FPS alabiliyorum.
Bunları da DxDiag isteyen arkadaşlar olursa diye atıyorum.
Sistem:

1590590203804.png

Ekran:

1590590234895.png

Oluşturucu:

1590590303403.png

Normalde paylaşımsız 32MB olan onboard ekran kartına göre o oyunları açması bile bence bir mucize, fakat harici ekran kartımdan fazla FPS değeri vermesi beni şaşırtan olay.
Herkese teşekkürler :)
Arkadaşlar hiç mi bilen birisi yok, bir yardım etseniz.

Son düzenleme:
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Linki atacağım ama milyon tane reklam koymuşlar kanser edebilir.
jart-apps.blogspot.com/2016/02/amd-radeon-fix-problem-for-windows-10.html
Adına sevindim🙂.Mümkünse driver linkini atabilir misiniz? laptop hala bende duruyor denemek istiyorum.
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Linki atacağım ama milyon tane reklam koymuşlar kanser edebilir.
jart-apps.blogspot.com/2016/02/amd-radeon-fix-problem-for-windows-10.html

Yeni konular

Geri
Yukarı