HD7750 ve Asus P5VD2VM

21olcaybaba21

Hectopat
Arkadaşlar forumda yeniyim. Bu sitede çok duayen uzman teknoloji hastaları olduğunu duydum:redface: O yüzden bide buraya gelip danışayım dedim. Şimdi arkadaşlar ben anakarta (asus p5vd2vm) P5VD2-VM - Motherboards - ASUS bu ekran kartını internetten sipariş edeceğim (ASUS HD7750-1GD5 V2 Radeon HD7750 1 GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı - Ürün Kategorileri). Sorum şu: bu aletler birbirine uyar mı? Yani ben bunu sipariş etsem taksam pc ye hiçbir sorunsuz çalışır mı onu merak ediyorum. Kadir geceniz mübarek olsun. İyi geceler :cool:

Normal şartlarda uyması lazım ama anakartındaki yonga seti VIA P4M900 ve bu da çok eski bir yonga seti. Bu tip eski anakartlarda PCI Express portu yeterince voltaj vermeyebiliyor. Bu durumda slot olarak uysa da ekrana görüntü alamayabiliyorsun. Böyle bir durumda anakartını bununla değiştirmeye de bütçeni hazırla:

VATAN COMPUTER - MSI - G41M-P33 Combo Intel G41 DDR2 / DDR3 VGA Anakart - Anakart

HD 7750 iyi karttır ama dediğim gibi %100 çalışır diyemiyorum. Hatta burada bir arkadaşımız benzer yonga setine bir anakarta HD 7770 ekran kartını takıp hüsrana uğradı:

https://www.technopat.net/forum/mas...zuldu-ekran-karti-aldim-goruntu-gelmiyor.html

Abi korkuttun şimdi ya :cool: Yani çalışabilir dee çalışmayabilir de diyosun.

Recep abi bi adam var aynı anakartla hd5750 çalıştırıyor. O da dx11 destekli o kartı alsam olur mu ? HD 7750 ile ne kadar fark olur 2-3 FPS diye tahmin ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı