Hd7770 Ekran Kartı Fan Kırıldı

Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 DDR5 6000MHz CL30 RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
Öncelikle iyi forumlar,
Arkadaşlar bugün kardeşimin bilgisayarına bakım yaparken tornavidanın ucu bilgisayar çalışırken ekran kartına denk geldi ve fan yapraklarından birine elveda etmek zorunda kaldım. Aşırı derecede titreme yapıyor. Bu fanlardan temin edebileceğimiz bir yer var mı acaba?

images

Bence garantiye göndermeniz gerekir.

Aslında ilk aklıma gelen oydu ama kullanıcı hatası nedeniyle olan bir durum ve bunun üstüne servisten dönmesi vs. içinde geçen süre beni düşündürdü. Piyasada bulabileceğim bir yer var mı diyerekten yardım istemek geldi aklıma. Değerli yorumun için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye kullanıcı hatası olarak gönderin ve garantisini bozmadan oradaki teknik servise parasıyla yaptırın, dışarıdan alsanız da aynı şey olacak ama garantisi gidecek, sanırım.

Fan yapraklarından biri kırıldıysa kartın dengesi bozulur ve sallanmaya başlar. Bu halde kasa çalışmamalı.
Garantiye gönderseniz kullanıcı hatası der mi bilemiyorum ama diyebilir.
Parasını vererek de temiz edebilirsiniz.

Aksi halde aynı model fanı bakkallarda arasan da bulamazsın...

Fan yapraklarından biri kırıldıysa kartın dengesi bozulur ve sallanmaya başlar. Bu halde kasa çalışmamalı.
Garantiye gönderseniz kullanıcı hatası der mi bilemiyorum ama diyebilir.
Parasını vererek de temiz edebilirsiniz.

Aksi halde aynı model fanı bakkallarda arasan da bulamazsın...

Kartı söktüm eski kartı taktım yerine idare etsin şimdilik diye. Teknik servise mail yolladım İzmir'de şubeleri var fakat SAPPHIRE için teknik destek gözükmüyor. Galiba İstanbul'a göndermek gerekecek.

Benim dikkatimi ceken konu, bilgisayar calisir durumda bakim yapilmasi. :confused: Tehlikeli ve basinizi agritacak yöntemlerden uzak durunuz. Ben kardesiniz yerinde olsam, PSU`um yeterli ise sizin kartinizi alirdim. :)

Benim dikkatimi ceken konu, bilgisayar calisir durumda bakim yapilmasi. :confused: Tehlikeli ve basinizi agritacak yöntemlerden uzak durunuz. Ben kardesiniz yerinde olsam, PSU`um yeterli ise sizin kartinizi alirdim. :)

Asus HD 7970 Matrix Platinium ekran kartını kaptıramazdım :) . Bugün teknik servis ile görüştüm. Garanti kapsamına girmediğini parçanın yurt dışından sipariş verilip daha sonra bana ulaşacağını söylediler. Maliyetini sorduğumda bana yaklaşık $35 'a mâl olacağını öğrendim. Hem maliyet açısından hem de zaman açısından durumu kendim çözmeye karar verdim.

Öncelikle fancimiz.com'dan fanlara baktım 8.5 cm fan bulamadım. Yapıştırmaya karar verdim ve piyasada 502, 520, 505 olarakta bilinen Japon Yapıştırıcılardan aldım ve yapıştırdım. Sonuç gayet olumlu. Herhangi bir sorun yok ama galiba garantiye elveda ettik :)

Dediğim gibi garanti kapsamına almayıp ücret talep etmişler. 70 TL para vermemek ile iyi etmişsiniz.

Şuan kullandığınız soğutma sistemi ne derecede iyi soğutuyor bilemeyiz. Bu yüzden sıcaklık değerlerini kontrol edin.
MSI Afterburner veya AIDA64 Extreme Edition gibi program ile oyun esnasında GPU sıcaklığının kaç dereceye ulaştığına bakınız.

Garantiye elveda ettiğin çok doğru :D Japon yapıştırıcısı sürmüşsün, daha ne yapacaksın :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı