HD7790 sistem yükseltme

Umuut

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. 2 sene önce aldığım Asus HD7790 DırectCU II ekran kartımı update etmenin zamanı geldi diye düşünüyorum, bütçem 500-600 TL civarı. NVidia kartlarına yönelmek istiyorum artık, sizce eski kartımdan daha iyi performans sunacak aklınızda güzel bir ekran kartı var mı ?

Sistemim:
  • AMD FX 6300
  • Asus M5A97 R2.0 DDR3 2133MHz(O.C.) Anakart
  • Xıgmatek Tauro serisi 80PLUS Bronze 500W
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • Kingston 120GB V300 SSD
  • Everest Rampage 75 Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş eski karttan yakınırken bir başka eski kartı tavsiye ediyorsunuz.
Umut kardeşim elindeki ile biraz daha idare et. Her ay bütçene 50 TL eklemeye çalış. RX 470-480 4gb al. Nvidia kartlar bütçe ile beraber düşününce biraz sıkıntılı oluyor. AMD'de denk performansı daha uygun fiyata elde edebiliyorsun. Şimdi gidip 760 ya da 950 alırsan 3 gün sonra yine için rahat etmeyecek. Kartı da yeni almış olduğundan bir süre kullanmak zorunda kalacaksın. Ben de HD 7850 var mesela... Bu kart varolduğu-çalıştığı için yenisini alamıyorum. 2. elde satsam 3 kuruşa gidecek, kıyamıyorum. 760 zaten bugün yeni toplanan hiçbir sisteme önerilmiyor.950 ise en düşük bütçeli ve de illa nvidia isteyene öneriliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı