HD7850 PC için 420W PSU yeterli mi?

eren kuş

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: ASUS M5A97 r2.0
İşlemci: AMD FX 4130.
RAM: 8 GB Kingston.
İşlemci fanı + kasa fanı.

PowerColor HD7850 ekran kartı alacağım. Bu sistem ve ekran kartına 420W multifon PSU yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 50 TL'lik benzin alıyorum der gibi bir cevap verdiniz, hayır yetmez, bilgisayarınız patlayacaktır eğer değiştirmezseniz.

donanım hakında cok fazla şey bildiğmede eminim.
750wat o bilgisayar cok fazla gelecektir bütçe yeterse güzel bir 500 wat veya 550 wat da gidebilir.
Ben şu an 400 wat kullanıyorum yüksek PSU ihtiyacım yok olsa bile evde sıfır 600wat PSU var.
Ve PSU yetmezse patlamaz bilgisayara yük binerse reset atar.
Lütfen bilmediğiniz konulara girmeyin.

Son düzenleme:
En az 500 watt almalısın 600 watt da ise hiçbir sorun yaşamazsın. Maksimum yükte GPU 271 ve CPU 130 watt istiyor, bunu karşılaman için evet 420 watt çalıştırır ama, maksimum performans da sıkıntı yaratabilir. Zaten bu iki donanımın senden istediği 401 watt. Diğer donanımları da katarsak için içerisine farkı sen düşünebilirsin. Bir de bu PSU kaliteli değil ise daha fazla sıkıntı yaratabilir. En az 500 watt ilerisi için 750 wattlık bir PSU'nun hiçbir zararı da olmaz. Alabilirsen 750 watt bir PSU ile keyfine bakarsın ama, 600 de gayet doğru bir seçim olur.

En az 500 watt almalısın 600 watt da ise hiçbir sorun yaşamazsın. Maksimum yükte GPU 271 ve CPU 130 watt istiyor, bunu karşılaman için evet 420 watt çalıştırır ama, maksimum performans da sıkıntı yaratabilir. Zaten bu iki donanımın senden istediği 401 watt. Diğer donanımları da katarsak için içerisine farkı sen düşünebilirsin. Bir de bu PSU kaliteli değil ise daha fazla sıkıntı yaratabilir. En az 500 watt ilerisi için 750 wattlık bir PSU'nun hiçbir zararı da olmaz. Alabilirsen 750 watt bir PSU ile keyfine bakarsın ama, 600 de gayet doğru bir seçim olur.
Hocam nereden böyle bir kanıya vardınız? İşlemci ve ekran kartı toplamda 250W max güç çekiyor. 400W güzel bir PSU ise boşa para harcamaya değmez.

750W diyen arkadaş da troll zaten bir daha başka konuda mesajını gördüm dikkate almıyorum.

Hocam nereden böyle bir kanıya vardınız? İşlemci ve ekran kartı toplamda 250W Max güç çekiyor. 400W güzel bir PSU ise boşa para harcamaya değmez.

750W diyen arkadaş da troll zaten bir daha başka konuda mesajını gördüm dikkate almıyorum.

Dediğim gibi 500 watt, özellikle kaliteli olan bir PSU alırsan sıkıntı çıkarması az bir olasılık. 600 watt da zaten her türlü sıkıntısız kullanırsın.
Attığım link de.
  • Termal tasarım gücü (TDP) 130W vs179.49W
  • En yüksek şarjdayken güç tüketimi, 271W vs 323.6W bilgisini veriyor. 180 watt olarak düşünürsek elinde ki 420 watt bile sorunsuz çalıştırır anlamına geliyor ama, biraz yüksek watt değerli bir PSU her zaman iyidir benim kanaatimce. Bu değerlere göre dedim elbette, yoksa 420 watt PSU bile tam ucu ucuna kurtarıyor ama, ucu ucuna bu da demek oluyor ki, PSU ısı anlamın da 500 ve 600 wattlık bir PSU'ya göre biraz daha fazla ısınacak.

Değil en az 750W.

3080 o kadar tüketiyor. Troll yapma. Kaliteli bir 400W-500W iş görür.
Ben 50 TL'lik benzin alıyorum der gibi bir cevap verdiniz, hayır yetmez, bilgisayarınız patlayacaktır eğer değiştirmezseniz.
Donanımın D'sinden haberin yok. Çok dandik bir PSU almadığın sürece en fazla sistem yük altında kapanır. Saçma sapan konuşuyorsun. Ne patlaması?

Yeni konular

Geri
Yukarı