Hangi ekran kartı oyunlarda daha iyi performans verir ?

• AMD Radeon HD7870

Oy: 11 55,0%
  • Nvidia Geforce GTX750Ti

Oy: 6 30,0%
  • Aynı fiyatlardaki diğer kartlar

Oy: 3 15,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son zamanlarda oyun oynamak için orta bütçeli (1500tl-1750tl) oyun bilgisayarı toplamaya çalışıyorum. Fakat ekran kartımı bir türlü seçemedim gitti ! Sizlerinde yardımıyla bütçeme uygun seçeneklerdeki en iyi ekran kartını seçmek istiyorum.

Arada kaldığım bazı ekran kartları : Nvidia Geforce GTX750Ti ve Amd Radeon HD7870

İkinci olarak da işlemci... Bu konuda bayağı bir düşündüm. AMD Fx 6300 ve İntel Core i3 4130 arasında kaldım. Bütçeme uyacak olanlar bunlar sanırım. ( Bu arada bütçeye monitör de mevcuttur ha ! )

Sizce bu seçeneklerden hangisini almalıyım veya hangi diğer modellere yönelmeliyim. Eğer kendinize gerçekten güveniyorsanız lütfen iyi bir sistem toplayın bana. :) Şimdiden teşekkürler...

Oynadığım oyunlar : Minecraft, GTA IV, Mafia II, Assasin's Creed I-II-III-IV, Dirt III ve Left 4 Dead 2.

Bütçenize göre GTX 750 Ti daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü nVidia nın en son çıkan Maxwell mimarisini kullanmakta.
Bütçemi geçin ikisi de bütçeme uyuyor bütçeyi saymazsak hangisi diye sordum ? Bütçemden bahsetmemin sebebi ; bazı arkadaşlar başka kart önerir diye bütçemi geçmesin dedim. Performans açısından hangisi iyidir sizce ?

Bütçemi geçin ikisi de bütçeme uyuyor bütçeyi saymazsak hangisi diye sordum ? Bütçemden bahsetmemin sebebi ; bazı arkadaşlar başka kart önerir diye bütçemi geçmesin dedim. Performans açısından hangisi iyidir sizce ?

Ben bu kartlar arasındaki düşüncemi söyledim. Aralarında en iyisi GTX750 Ti .Bütçe den kasıt ekran kartı fiyat aralığı şunu kastettim yani GTX 780 ile GTX 750Ti arasında bütçene en uygun olanı dile getirmek istedim.

Ven 7870 öneriyorum performans istiyorsanız. Fakat 750ti maxwell teknolojisi ile çoğu karttan daha az güç tüketiyor ama bu ikisi arasında güç tüketimini dert etmiyorsanız kesinlikle 7870.

Ama eğer illaki bu ikisi olmayacaksa gtx 660 öneririm size. Daha dengeli olabilir bence. Tabi bütçenize uyarsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben GTX 770 öneririm.870-880 TL gibi bir fiyat var.Size pahalı gelebilir,ama performansı çok iyi sağlar.

Işlemciye gelirsek.Ucuz ama kaliteli istersen İ5-4670K/Amd Fx 6300 3.5 GHz.Biraz daha pahalı istersen İ7 4770K/Amd Fx 9370 4.4 GHz.Ama bunlar çok iyi performans verir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı