HD7870XT Aşırı ısınma

Galeano

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, imzamdaki sisteme sahibim şuan ve son zamanlarda çözemediğim bir ısınma problemi var.
Normal şartlarda 80 dereceyi görmeyen kartım sıradan oyunlarda bile 99 derece olup kapanıyor.
Boştaki sıcaklığı 65 derece civarı.
Kasayı tamamen temizledim fanları temizledim ekran kartını söküp bloğunu temizledim termal macunu değiştirdim ama sorun aynen devam ediyor hatta daha hızlı ısınıyor, bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

AMD sürücülerinde 6 8 ay kadar önce sıkıntı olmuştu. Sürücün güncel mi? Fan devrine bir bakabilirsin. Benzer sorunu R9 270 ile yaşamıştım. Bir anda 20 derece fırlamıştı sıcaklıklar.

Sürücü güncelemelerini gördükçe mutlaka yaparım hatta dün en yeni sürüme yükselttim ekran kartı sürücüsünü, fan devrini de MSI Afterburner ile %100 yapıyorum fanlar çok gürültülü oluyor ama yinede çok ısınıp kapanıyor bir türlü çözemedim ısınma sorununu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı