HD7950 DirectCU II ekran kartlı sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Monitör büyüklüğü zevkine kalmış ama işlemci i7 2600K olmalı. Çarpan kilidinin açık olması ileride işine yarar. Zaten anakart da o.c.'ye elverişli.

Arkadaş overclock yapmayı bilmediği için bunu tercih ettim. Peki arkadaşa kaç yıl yeter bu sistem ve optik sürücü iyi mi?

3-4 sene yetecektir. Bilmemesi öğrenmeyeceği anlamına gelmez ;) Ayrıca çarpan kilidinin açık olması gibi bir özgürlük ben iyi bilirim :D

O kasayı almasın sakın güç kaynağı 400W bile veremiyormuş. Daha kaliteli bir güç kaynaklı 600W kasa koy.

Arkadaşlar ekran kartı pcı express 3.0 ancak anakart pcı express 2.0 ekran kartını taktığımda bir problem olur mu?

Şöyle bir öneri yapabilir miyim? Keyfine kalmış ama daha iyi olacaktır çünkü önereceğim bileşenlerde fiyat farkı epey az olacaktır ve sistemin ömrü bir nebzede olsa uzatacaktır. İşlemciyi i5-3570K yapman iyi olabilir. Çünkü i7'den alacağın performansta zaten aynı olacaktır oyunlarda. Bu modelde işini fazlasıyla görür. Hem bu sayede anakartı daha iyi bir soğutmaya sahip bu modelle değiştirebilirsin:

VATAN COMPUTER - MSI - Z77A-G45 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Anakart

Bu da işlemci linki:

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 3570K Soket 1155 3,4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - CPU - İşlemci

İnan bu ikiliyi beraber kullanırsan hiç pişman olmassın. Hem O.C Genie 2 ile işlemciti 4 Ghz'in üstüne çıkarabilirsin.(Doğru soğutma ile.) Monitör olarakta bu saatten sonra en azından 21.5 inç almalısın bence. Sonuçta Full HD. Bütçen elverirse monitör tavsiyem ise budur:

VATAN COMPUTER - PHILIPS - 21.5" 228C3LHSB/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Monitör

Onun dışında çok öldürücü olmuş ^^

Ya i7 okadarda süper bir işlemci değil. Yani güzel bir işlemci fakat ben olsam bütçemi i5 3570k ile değiştirir, artan paraya ya gtx 680 alırdım, ya da SSD disk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı