HD7950 DirectCU II oyun performansı

RamsesJX

Kilopat
ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
115,00 USD265,13 TL*198,85 TL
SEAGATE
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
92,00 USD212,10 TL*159,08 TL
COOLER MASTER
RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
149,00 USD343,52 TL*257,64 TL
Toplam (KDV Dahil):​
2.715,86 TL
*2.036,90 TL

İlaveten 2000 lirayı kesinlikle geçmesin dersen M5A97 R2.0 alırsın. O zaman 1,920 tutuyor.
Ekran kartı için yeni çıkacak seriyi beklemeniz önemle tavsiye olunur.

HD7950 DirectCU II ekran kartı günümüz oyunları hangi seviyede açar ? Bu ekran kartını kaç sene oyunlarda güçlü bir performans almak için kullanabiliriz ?

Şuan piyasadaki her oyunu (istisna durumlar hariç) HD çözünürlük ve Ultra grafik ayarlarında oynayabilirsin.
8X MSAA ve 16X Anti çok önemli ayarlar. Bazı oyunlarda 8X MSAA açarsan FPS düşecektir oldukça, yinde akıcı bir biçimde oynayacaksın dert etme :D

Kaç sene gider belli olmaz, yeni oyunlar yön verir ekran kartlarına. İleride hangi oyunlar çıkacak bilemem ancak 2-3 sene sıkıntı yaşamazsınız.
2-3 seneden sonraki senelerde de sıkıntı olmaz, sadece MSAA'ya ve Anti'ye yüklenmeyin fazla :D

Peki ben bütçeyi ayarlayabilirsem Gigabyte GTX770 OC almayı düşünüyorum. Şu 3 tane fanı olan, tavsiye eder misin ? Alacağım sitede malesef ASUS ve MSI yok.

Neden Vatan'dan almıyorsun :D %30'a denk gelirse tadından yenmez valla.
Yeni nesil kartlar almak her zaman daha mantıklıca olur. Oldukça iyi bir soğutması var = WindForce 3x
600 W yeterli olacaktır bu kart için. Bütçeyi denkleştirirsen alabilirsin elbette, güzel kart.

Neden Vatan'dan almıyorsun :D %30'a denk gelirse tadından yenmez valla.
Yeni nesil kartlar almak her zaman daha mantıklıca olur. Oldukça iyi bir soğutması var = WindForce 3x
600 W yeterli olacaktır bu kart için. Bütçeyi denkleştirirsen alabilirsin elbette, güzel kart.

Hocam bana kalsa alacağım lakin dayımda böyle bir bilgisayar şiparisi verdi eve kargo 10 günde geldi ! Düşünebiliyormusun 10 gün hemde hard disk çizilmiş, kasanın kutusu açılmış ve boyaları atıktı dayımda bir daha alış veriş yapmam dedi ben yapacağım ama korkum var ayrıca babamda yaşadığımız yerdeki en güvendiğimiz bilgisayarcıyla arkadaş adam diğerleri gibi değil en azından işini düzgün yapıyor ^^ Ayrıca garantiyi adam veriyor herhangi bir sorun çıkarttığında parça bizzat kendisi paketleyip siteye yolluyor ve bunu bizzat 2 kez yaptım. Sapa sağlam döndü kart. 600 Watt yeterli olacak mı sence GTX770 için ? Isı değerleri normal ve FPS testleri çok iyi. Almalıyım gibi bence ^^

Git mağazadan direk al arkadaşım. Olmayan ürünlerinde ödemesini yap makbuz veriyorlar. Ürünler 3-5 iş günü içerisinde geliyor. Açılmış ürünü asla teslim almayacağını da belirtirsen hiç bir şey olmaz.

Eğer aynı sistemi aynı fiyattan toplayacaksa o şekil yapman daha mantıklı.
Bende aynı şekilde araya bilgisayarcıyı sokuyorum, bir sorun mu var ? Yolluyorum adama 15-20 gün sonra garantiden dönüyor ve kullanmaya devam.

Ama adam aynı parçaları, size 100-200 lira geçirerek topluyorsa kabul etme, göz göre göre kazık yeme.
O sisteme 2100 liradan fazla verme.
600W yeterli olacaktır, güç tüketim değerleri sandığın kadar yüksek değil :D

Eğer aynı sistemi aynı fiyattan toplayacaksa o şekil yapman daha mantıklı.
Bende aynı şekilde araya bilgisayarcıyı sokuyorum, bir sorun mu var ? Yolluyorum adama 15-20 gün sonra garantiden dönüyor ve kullanmaya devam.

Ama adam aynı parçaları, size 100-200 lira geçirerek topluyorsa kabul etme, göz göre göre kazık yeme.
O sisteme 2100 liradan fazla verme.
600W yeterli olacaktır, güç tüketim değerleri sandığın kadar yüksek değil :D

Hocam alacağım sistem ile sizin sisteminiz arasında bağlantı yok aslında :) Ben sadece ekran kartını merak etmiştim. Sadece anakart aynı. Genel olarak bileşenleri sıralarsak şu şekilde oluyor.

8 GB Corsair 1866 MHz CL9 Ram(GSKİLL bulamadık)
Gigabyte GTX770 OC ekran kartı
AMD FX6300 İşlemci
Aynı anakart
WD 1 TB Blue hard disk
Corsair 500r kasa
Corsair 600 Watt 80+Plus Güç kaynağı

Hepsi 2766 TL tutuyor ama ekran kartını olurda HD7950 DirectCU II TOP yaparsam diye sordum eğer babam fiyatı biraz düşürmemi isterse diye...

Fiyat uygun mu arkadaşlar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı