HDD 0 Bayt Gözüküyor

serden

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Benim laptopumda ekran hızlıca sert bir şekilde klavyeye çarptı. Bilgisayar açılıyor fakat msi logosu görünüyor başka bir şey açılmıyor. Ben içindeki bilgileri almak için hdd kutularını kullanmak istedim. Fakat iki değişik bilgisayarda da hdd lerde hiç bir şey yok. 0 bayt görünüyor sürücüler acaba hdd mi bozuldu? Ya da klasör gizlilik ayarlarından dolayı böyle bir şey oldu. Yardımcı olur musunuz lütfen?

P3NXdQ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bekir Bey hocam cevabınız için teşekkürler. Veri ekleyemiyorum. Sürücüleri açmak istediğimde ''Aygıt hazır değil'' uyarısı veriyor.

A2PZXv.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş şu an içinde bilgi yok diye gözüküyor. Benim laptopun harddiski de böyle olmuştu ama okumamıştı. Boot etmiyordu. Garantiye yolladım. Adamlar yeni harddisk takmışlar format atıp yolladılar.

USB bellek ya da hard disk için çözüm yolu.

İlk olarak bu Bilgisayar'ı açın ve USB belleğinizin harf olarak adını bir yere not edin. Örneğin; USB belleğinizin adı SanDisk (D:) olsun. Buradaki D harfini not alın.

Ardından başlat menüsü arama çubuğuna CMD yazın ve komut istemi programına sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.
Komut istemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.

Açılan komut penceresine chkdsk D: /f yazın ve enter tuşuna basın. (burada D harfi yerine daha önce not aldığınız USB belleğinizin harf adını yazın. Biz örnek olarak D harfini belirttiğimiz için D yazdık.)
Komut istemi penceresine komutunuzu yazın ve enter tuşuna basın.

Enter tuşuna bastıktan sonra yazdığınız komut hatalı diskinizi kontrol edecek ve sorunları düzeltecektir. Bu işlem flash diskinizin doluluk oranına bağlı olarak biraz vakit alabilir.

(Alıntıdır işime yaradı)

İlk olarak bu Bilgisayar'ı açın ve USB belleğinizin harf olarak adını bir yere not edin. Örneğin; USB belleğinizin adı SanDisk (D:) olsun. Buradaki D harfini not alın.

Ardından başlat menüsü arama çubuğuna CMD yazın ve komut istemi programına sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.

Açılan komut penceresine chkdsk D: /f yazın ve enter tuşuna basın. (burada D harfi yerine daha önce not aldığınız USB belleğinizin harf adını yazın. Biz örnek olarak D harfini belirttiğimiz için D yazdık.)

Enter tuşuna bastıktan sonra yazdığınız komut hatalı diskinizi kontrol edecek ve sorunları düzeltecektir. Bu işlem flash diskinizin doluluk oranına bağlı olarak biraz vakit alabilir.

(Alıntıdır işime yaradı)

Yeni konu açmaktansa buna cevap vermek istedim. Umarım cevap veren olur. Bu söylediğini yaptım ama hiçbir şey değişmedi. Bendeki problem belki daha farklı olabilir. 2ye böldüm hard diski 1isinde bu sorun var diğerinde yok. Sorun olmayan zaten boştu. Sorun olanda önemli şeyler vardı o gitti. PC'de 3 tane disk var her birini 2ye böldüm 6 tane yerel diskten tek önemli olan bozuldu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

(Alıntıdır işime yaradı)

Şimdi biraz araştırdım. Bilgisayarımdan bakınca 0 byte görünüyor. Bilgisayar yönetiminden bakınca her şey normal görünüyor ama oradan girmeye çalıştığımdada hata alıyorum. Disk birleştirme falan yapıyor. Birkaç uygulama indirdim düzeltmek için hepsi normal görüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı