HDD %100 Çalışma Sorunu

• Konuyu başlatan HüseyinCengiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 1B
H

HüseyinCengiz

Ziyaretçi
Şimdi defrag gibi bazı şeyleri denedim. Direk konu açıp zaman çalmak değil amacım. Fakat bilgisayarım donmuyor kasıntılar geçiriyor , bağırıyor. Çünkü hdd ses çıkarıyor. Kırmızı led kasanın solunda olan kırmızı ışık bilgisayarı açtığım andan itibaren yanıyor. HDD sürekli olarak boşta iken bile %100. BT3-BT4 gibi oyunların yüklenme süresini zaten hiç söylemeyim. Arkadaşımın taşınabilir hdd'den 30 gb'lık bir dosya kopyaladım. winrardan çıkarırıken saniyede 80 mb yazdı. %60 lara geldiğinde bilgisayar reset attı. 1.5 yıllık hdd eskide değil. Çok format gördü yalnız. İlk aldığımda şu 32 bit 4 gb ram sorununu anlayana kadar 4-5 tane daha ilk ram aldığım gün atmıştım. Şuana kadarda 2 yıl içinde sağlam 10-15 format görmüştür. HDD 500 GB Samsung . 350 GB dolu. Degraf gibi yöntemler filan var mı ? Format atmam yada diski silmem imkansız bu aralar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı