HDD %100 Kullanılıyor

smartAhmet11

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta laptopumdaki 500 GB'lık sabit disk yerine 120 GB'lık SSD taktım. Sabit diski de DVD ROM kısmına aparat aracılığıyla taktım fakat hep %100 olarak çalıştığı gözüküyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Yöntem #1: Sisteminizi yeniden başlatın.
  • Yöntem #2: Windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.
  • Yöntem #3: Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin.
  • Yöntem #4: Windows aramasını devre dışı bırakın.
  • Yöntem #5: Superfetch yani hızlı getirme özelliğini kapatın.
  • Yöntem #6: Enerji seçeneklerini yüksek performans olarak ayarlayın.
  • Yöntem #7: Antivirüs yazılımınızı geçici olarak kapatın.
  • Yöntem #8: Sanal belleği sıfırlayın.
  • Yöntem #9: Disk denetlemeyi çalıştırın.
hocam bunlari bi dene olmazsa

• Adım #1: Başlat menüsünü açın.
  • Adım #2: Ayarlar sekmesine girin.
  • Adım #3: Güncelleştirme ve güvenlik bölümünden Windows Update'e girin.
  • Sürücülerin güncel olması bilgisayarlar için her zaman çok önemlidir. Güncellemelerin getirdiği iyileştirmeler ile disk kullanımı %100 hatası kendiliğinden çözülebilir.
bunlarda olmazsa

Adım #1: Sistem özelliklerini açın ve Gelişmiş Sistem Ayarları sekmesine tıklayın.
Adım #2: Açılan pencerede bulunan gelişmiş sekmesinden ayarlar butonuna basın.
  • Adım #3: Giriş yapmakta olduğunuz Performans Seçenekleri penceresinden değiştir butonuna tıklayın.
  • Adım #4: Açılan Sanal Bellek penceresinde ‘’ Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet’’ başlıklı kutucuğun işaretli olduğundan emin olun.
  • Adım #5: Aynı Sanal Bellek penceresinde bulunan ‘’Disk belleği dosyası yok’’ seçeneği işaretlerseniz de disk performansınızı arttırabilirsiniz.
Sanal bellek, sisteminizde RAM gibi davranır. Özellikle RAM'in yetersiz olduğu durumlarda karşımıza çıkan Pagefile.sys hataları bilgisayarınızda bulunan disk kullanımı %100 hatasının nedeni olabilir

daha cok bilgi istiyosan

Artı -1 Eksi
  • Yöntem #1: Sisteminizi yeniden başlatın.
  • Yöntem #2: Windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.
  • Yöntem #3: Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin.
  • Yöntem #4: Windows aramasını devre dışı bırakın.
  • Yöntem #5: Superfetch yani hızlı getirme özelliğini kapatın.
  • Yöntem #6: Enerji seçeneklerini yüksek performans olarak ayarlayın.
  • Yöntem #7: Antivirüs yazılımınızı geçici olarak kapatın.
  • Yöntem #8: Sanal belleği sıfırlayın.
  • Yöntem #9: Disk denetlemeyi çalıştırın.
hocam bunlari bi dene olmazsa

• Adım #1: Başlat menüsünü açın.
  • Adım #2: Ayarlar sekmesine girin.
  • Adım #3: Güncelleştirme ve güvenlik bölümünden Windows Update'e girin.
  • Sürücülerin güncel olması bilgisayarlar için her zaman çok önemlidir. Güncellemelerin getirdiği iyileştirmeler ile disk kullanımı %100 hatası kendiliğinden çözülebilir.
bunlarda olmazsa

Adım #1: Sistem özelliklerini açın ve Gelişmiş Sistem Ayarları sekmesine tıklayın.
Adım #2: Açılan pencerede bulunan gelişmiş sekmesinden ayarlar butonuna basın.
  • Adım #3: Giriş yapmakta olduğunuz Performans Seçenekleri penceresinden değiştir butonuna tıklayın.
  • Adım #4: Açılan Sanal Bellek penceresinde ‘’ Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet’’ başlıklı kutucuğun işaretli olduğundan emin olun.
  • Adım #5: Aynı Sanal Bellek penceresinde bulunan ‘’Disk belleği dosyası yok’’ seçeneği işaretlerseniz de disk performansınızı arttırabilirsiniz.
Sanal bellek, sisteminizde RAM gibi davranır. Özellikle RAM'in yetersiz olduğu durumlarda karşımıza çıkan Pagefile.sys hataları bilgisayarınızda bulunan disk kullanımı %100 hatasının nedeni olabilir

daha cok bilgi istiyosan
Fakat bu sorun windows kurulu olmayan sabit diskimde olan bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı