HDD %100 kullanılıyor

emin2470

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopuma takılı olan 1 SSD ve 1 HDD bulunmakta. Sistemim SSD üzerine kurulu. Oyunlarım ise HDD üzerine kurulu. HDD sürekli %100 olduğu için sık sık oyunlarım takılıyor. %99 olarak HDD'nin donanımsal olarak sıkıntıları bununda çaresi yeni bir harddisk almak. Şu anlık böyle bir çözüm mümkün değil benim için. Bu yüzden yazılımsal çözümler ile bir nebze bu sorunu iyileştirmek istiyorum. HDD'yi nasıl daha optimum hala getirebilirim? (Birçok kez defrag yaptım ama çözüm olmadı. Daha farklı çözümler istiyorum.)

Açıkcası ne kadar doğru ve kesin bir çözüm bilemiyorum ama zamanında bu amcanın yaptıklarını denemiştim ve işimi görmüştü bir nebze bilenler vs onaylarsa bir göz atabilirsin bu videoya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkcası ne kadar doğru ve kesin bir çözüm bilemiyorum ama zamanında bu amcanın yaptıklarını denemiştim ve işimi görmüştü bir nebze bilenler vs onaylarsa bir göz atabilirsin bu videoya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu daha önceden yaptım ama çözüm olmadı. Teşekkürler yine de.

Gereksiz dosyalar, oynamadığınız oyunlar varsa kaldırın. Bir de özellikleri nelerdir? Boyutu, RPM değeri, vs. HDD'den alan arttırmak için sıkıştır seçeneğini tiklemediniz değil mi?

Aynı sorunu bi kaç hafta önce bende yaşamıştım. Bilgisayar açılır açılmaz HDD'yi %100de kullanıyordu. Görev yöneticisinden baktığımda svchost adlı dosyalar HDD'nin bütün okuma yazmasını kullanıyordu. Virüs olduğunu fark ettim. Virüs taramasının ardından formatla bu sorundan kurtulmuştum.

Geri
Yukarı