HDD %100 Kullanımı Sorunu

İhsan Özer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Youtube ve diğer her türlü sosyal mecra da olan %100 HDD kulanımı hakkında önerilenleri yapmama rağmen sorun düzelmedi hala HDD %100 sorunu var. Aslında İnternet film izleme vs gibi şeylerde şuan sıkıntı yok Heartstone tarzı küçük oyunlar da sıkıntı yok ama Dota 2 girdiğim an şip diye kapanıyor. PC tüm özelikleri Dota 2 kaldırıyor sıcaklık değerlerinde sıkıntı yok ama disk %100 kullanımı bu soruna neden oluyor diye düşünüyorum sizce bu harddisk çöpe atma zamanı geldi mi ? Bir de acaba diyorum güç kaynağına mı çöpe atma zamanı geldi mi ?

HDD tahmine 15 yıllık :D (çoktan çöpe gitmesi lazım değil mi ama bugüne kadar sorun yoktu)
Güç kaynağı 500w 80 plus 9 yıllık :D

İlginiz için teşekkür ederim.

İşletim sistemi windows 7 64 bit ultimate ( w10 kulanıyordum w10 da ssd geçmek lazımmış yoksa sıkıntı çıkarıyor diye w7 geçtim )

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk eski olduğu için verebildiği maksimum performansı sizin için yetersiz geliyor. Zaten 15 yıllık bir diski bozulmasa bile değiştirmeniz daha doğru. Ek olarak Windows 10'da SSD kullanma zorunluluğu yok sadece eski HDD'leri yoran bir işletim sistemi olduğunu söyledik. Yanlış bilgi öğrenmişsiniz.

kardeş win7 ve altı hdd için uygun ama win7'nin üstü ssd için uygun bendede aynı sorun vardı ben ilk win10 kurdum sonra pc kasmaya başladı sonra win 8.1 kurdum ondada kasma yaptı en son win7 kurdum ve şuan rahatım :D

Windows 10'da SSD kullanmak zorunluluğunu kimden duydunuz? Bad sector taraması ve Kaspersky ile tarama yapın

Zorunluluğu var demedim 'sıkıntı çıkarıyormuş' dedim. %100 hdd kulanımı sorunu ile ilgili tüm konularda w8 ve w10 olmak üzere SSD kulanmıyorsanız %100 hdd sorunu ile karşılaşabilirsiniz diyorlar. Yani ben onların yalancısıyım.
Disk eski olduğu için verebildiği maksimum performansı sizin için yetersiz geliyor. Zaten 15 yıllık bir diski bozulmasa bile değiştirmeniz daha doğru. Ek olarak Windows 10'da SSD kullanma zorunluluğu yok sadece eski HDD'leri yoran bir işletim sistemi olduğunu söyledik. Yanlış bilgi öğrenmişsiniz.

Zorunluluğu var demedim zaten sıkıntı çıkıyormuş dedim. w8 ve w10 olmak üzere SSD kulanmıyorsanız %100 hdd sorunu ile karşılaşabilirsiniz diyorlar. Yani ben onların yalancısıyım.

nvidia driver güncellemesi getirdi 1 hafta önce felan ekran kartını acaba o da sorun olabilir mi ? çünkü 120 fps aldığım ve stabil olarak oynadığım bi oyuna girince şip diye kapanması bir anda pcnin bildiğiniz bull shit. Önceki ekran kartı driver sürümüne geçeceğim. Bad sector taraması yapayım hala düzelmezse çöpe atarım hdd bi tane ssd alırım artık . Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı