HDD %100 olunca sistemde FPS düşüyor

yagiz55

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2400 Mhz
SSD veya HDD modeli
TOSHIBA MQ01ABD075 700 GB HDD,SATA3 128GB SSD
Ekran kartı
RX 580 8GB
Anakart
Asus Prime A320M-R
İşlemci
AMD RYZEN 5 2500X
9 ay önce bir sistem aldım. 8 ay boyunca rahat bir şekilde çoğu oyunu oynadım bir sorun olmadı ama yaklaşık 1 aydır FPS düşmesi sorunum var. Bilgisayarımın performansına baktığımda bu sorun disk kullanımı %100 olunca oluyor. Hep bu sorunu nasıl çözebilirim?

Windows SSD'ye kurulu oyunları hard diskten oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
9 ay önce bir sistem aldım. 8 ay boyunca rahat bir şekilde çoğu oyunu oynadım bir sorun olmadı ama yaklaşık 1 aydır FPS düşmesi sorunum var. Bilgisayarımın performansına baktığımda bu sorun disk kullanımı %100 olunca oluyor. Hep bu sorunu nasıl çözebilirim?

Windows SSD'ye kurulu oyunları hard diskten oynuyorum.

Youtube ta HDD %100 azaltma gibi videolar var onları izleyip (mantıklı olanları) uygulayın. Eğer olmazsa yapıcak bir şey olmaz yeni HDD almanız lazım.

Tek çare SSD kullanmak başka çözüm yolu yok ölmüştür o HDD.

Diskin sağlık değeri %100 testlerde yaptım hiçbir sorun çıkmadı HDD'de.

Her sağlıklı görünen HDD de doğru düzgün çalışmıyor işte. Benim disk de öyleydi, her ne kadar sorunsuz gözükse de Valorant gibi bir oyunda bile takılmalar yaşıyordum saçma sapan. Oyunlar için de her şey için de SSD kullanmak en iyisi. HDD'ler şu saatten sonra anca yedek depolama niyetine kullanılır. Windows'un Sürücüleri birleştir ve iyileştir aracından HDD'yi çözümleyip en iyi duruma getirmeyi dene, parçalanmış veriler genelde diski yavaşlatıyor ve veriye ulaşmasını zorlaştırıyor bu nedenle belki işe yarar.

Her sağlıklı görünen HDD de doğru düzgün çalışmıyor işte. Benim disk de öyleydi, her ne kadar sorunsuz gözükse de Valorant gibi bir oyunda bile takılmalar yaşıyordum saçma sapan. Oyunlar için de her şey için de SSD kullanmak en iyisi.

Yaptım ama hala hard disk %100'e çıkıyor arada ve drop olmaya devam ediyor bir de PUBG'yi SSD'ye indirip oynamayı denedim SSD %100 olup drop oldu yine.

Yaptım ama hala hard disk %100'e çıkıyor arada ve drop olmaya devam ediyor bir de PUBG'yi SSD'ye indirip oynamayı denedim SSD %100 olup drop oldu yine.

SSD A400 mü?

Geri
Yukarı