HDD, 20-30MB Hızında Kopyalaması

Yer
Mersin
WD Blue 1 TB 7200 RPM disk kullanıyorum. Eskiden de 5400 RPM Samsung disk kullanıyordum ikisinde de aynı kopyalama hızı oluyor. Mesela bir flash'tan PC'ye veya PC'den flash'a herhangi bir dosya kopyalarken hep 20-30 MB'da kopyalama veya yazma yapıyor. Hard Diskin değerlerini ölçmek için Crystal Disk Mark'dan indirdim, hızları 100 MB üstünde çıktı ama kopyalama falan yaparken hep 30 MB'da takılı kalıyor. Önceki diskimde de böyleydi. Bu bir sorun mu yoksa böyle olması normal mi bilemedim. Bu arada SATA 2 portunu kullanıyorum, anakartımda SATA 3 yok maalesef. (H61M-K kullanıyorum.) Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash belleğin yazma/okuma hızı düşük olduğu için flash belleğe veri aktarırken veya veriyi alırken onun limitine takılıyorsunuz. HDD ile alakalı değil.

Flash belleğin yazma/okuma hızı düşük olduğu için flash belleğe veri aktarırken veya veriyi alırken onun limitine takılıyorsunuz. HDD ile alakalı değil.
Sadece Flash bellek değil ki neye aktarım yapsam böyle. Taşınabilir HDD var onda da böyle. C diskinden D diskine kopyalasam yine aynı. 27MB'da takılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı