HDD alınır mı?

Cevaplar için teşekkür ederim ama hala tam karar verebilmiş değilim. 2TB olan Seagate Barracuda HDD için gürültülü denmiş mesela, zaten 256MB önbelleği olmasına rağmen 64MB önbellekli 2TB HDD'lerden daha ucuz nedense, o da kafamı karıştırıyor. Samsung dışında bir SSD modeli de pek düşünmüyorum şahsen, olmuşken uzun ömürlüsünden olsun istiyorum. Belki bir ihtimal 1TB Samsung EVO alırsam 500GB'lık SSD'yi satabilirim. Sistem için 256GB M.2 SSD ve oyun için de 1TB SATA SSD yeter herhalde. Onun dışındaki depolamalar için 3 tane harici HDD var elimde.

Hangi hard diski alacaksanız alın fakat Seagate HDD almayın hocam Seagate disk plakalarının profilinde silisyum karbür yerine esneklik payı düşürülmüş kauçuk kullanıyor disk plakası dönerken maruz kaldığı g kuvveti sebebiyle disk plakası zamanla esner ve disk plakasının yüzeyindeki veri hücreleriyıpranır haliyle verilerimiz olunamaz hale gelir size t6avsiyem Samsung Western Digital Samsung Toshiba gibi HDD markalarından almanızı ve imkanınız varsa en az 32MB cache belleğe sahip bir hibrid disk alın yeni HDD'ler artık eskisinden daha hızlı hibrid bir disk almayı tercih edebilirsiniz piyasada bulmak bayağı zor olsa da size önerim Western Digital velociraptor 1 TB olacaktır illa HDD kullanmak istiyorsanız dünyanın en güvenilir ve enerji tasarrufuna sahip en hızlı HDD'si budur hocam 200mb/s ardışık okuma yazma süresi 10.000 RPM servo motor birim zamanda tur sayısı ve 32 MB cache belleğe sahip ama stokları tükenmiş orta segment arıyorsanız size uygun 1 TB'lık WD veya Samsung, Toshiba gibi hibrid diskler vardır ama asla ve asla Seagate almayın bizzat ben mağduruyum 500 GB'lık verimi Seagate HDD üzerinden kaybettim bilmeden aldım cahildim ama simdi doğrusuhangisi biliyorum şansım yaver gittide verilerimin yedeklemelerini aldım kolay gelsin iyi günler.

Konuyu hortlattım ama yine de bilgi vereyim dedim hala seçim yapıyorsanız işinize yarayabilir hocam :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı