SSD'nin yanına HDD alınır mı?

500GB dolu şu anda. Kaç GB dolu olduktan sonra düşer diyorsunuz?

Düşüyorlar ve veri transler hızı sabit kalmıyor. Bunda doluluk, yaş, önbellek aşımı hepsi rol oynar. Şunu da ekleyeyim oyun oynayan birisinin sistmeinde yalnızca 500 GB SSD varsa önceliği yine bir SSD olmalıdır. Hatta bana kalırsa SATA SSD bile alınmamalı bu devirde çünkü M.2'ler ileride daha önemli rol oynayacak oyun performansı için.

1 TB SSD alsın sonra isterse HDD takar depolama olarak.

Dinozor çağından kalma aleti 4 TB alsa ne olur ki amacı oyun oynamaksa? Şahsen toplam 1.5 TB'ın rahat bir oyun deneyimi için hem hızlı hem de yeterli olduğunu düşünüyorum. HDD'ler SATA SSD'lere kıyasla 4-5 kat daha yavaştırlar.

Hangi 7200 RPM HDD 250-300 MB okuma ve yazma veriyor?
Hayır. Çok yanlış düşünüyosunuz. HDD her zaman 250 MB vermiyor. Sürekli takılmalar oluyor. HDD'ye bir şey yüklerken Görev Yöneticisi'nden bakarsanız yanıt süresinin ne kadar yüksek olduğunu görürsünüz.
Dedikleriniz çok doğru, ama ben M.2 SSD yanında portable HDD kullanan birisi olarak ufak bir şey eklemek istiyorum. Normal HDD mantığında takılmalar dediğiniz gibi hep oluyor, asla tam performans vermiyor. Fakat taşınabilir USB 3.0 destekli HDDler çok takılmıyorlar. Ben bunu fark ettim. Ama tabii ki asla 1 SSD değiller.

HDD daha fazla enerji harcamana neden olur ikisi de SATA girişlere bağlanırsa HDD fırıl fırıl dönecek mekanik malum!😁ssdden şaşma derim! SSD ve NVMe M.2 gelişterenlerden Allah razı olsun HDD işkencesi ile kaç yıl işkence gördük oof off da offf! Saçlarımızı sakalımızı ağartı be!🥵

HDD yerine neden SATA SSD'leri düşünmüyorsunuz?

Arkadaşlar SSD'yi aldım kullanıyorum. Kafamda tek bir soru var. M2 SSD'de 3500 okuma, 2300 yazma hızı var. SATA SSD'de ise 535 okuma, 515 yazma hızı var. Oyunları SATA SSD'ye taşısam loading ekranlarındaki süre farkı çok olur mu, yoksa 2-3 saniye mi fark eder?

Düşük alanlı oyunda anlamazsın 200Gb'lık oyunda bile maksimum 15 saniye etki eder.

Geri
Yukarı