HDD Arıza Tespiti Yapma

HawK

Hectopat
Daha fazla  
HD Tune'de testlerde olumlu çıktı. Error Scan kısmı da full yeşildi. Diğer sonuçlar da alttaki resimler gibi. Ancak ben hala HDD'nin bozuk olduğundan şüpheleniyorum. Sizce bunlara rağmen HDD'nin yine de bozuk olma ihtimali var mı?

Yazdıklarınıza ek okuma ve yazma hızında sorun yok ise ürün sağlamdır.

Eğer eski bir HDD ise okuma ve yazma hızı grafiğine bir bakın, normalde yavaş yavaş aşağı giderken birden düşüp tekrar yükseliyor ise o zaman ekonomik ömrünü doldurmuş demektir.

Yazdıklarınıza ek okuma ve yazma hızında sorun yok ise ürün sağlamdır.

Eğer eski bir HDD ise okuma ve yazma hızı grafiğine bir bakın, normalde yavaş yavaş aşağı giderken birden düşüp tekrar yükseliyor ise o zaman ekonomik ömrünü doldurmuş demektir.
Bu şekilde normalde eklicektim de unuttum bide ceza almışım cevap yazamıyordum. Şimdi ekledim.

Dosya Ekleri

• HDTune_Health_WDC_____WD5000BPKT-00PK4.png
    HDTune_Health_WDC_____WD5000BPKT-00PK4.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 266
  • HDTune_Benchmark_WDC_____WD5000BPKT-00PK4.png
    HDTune_Benchmark_WDC_____WD5000BPKT-00PK4.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 271
Değerler normal, HDD'de arıza bulunuyor gibi gözüküyor.
@Recep Baltaş

Bu verilere göre arızalı mı yani , birde şunu soracağım benim laptop donuyor aradada mavi ekran veriyor. Hdd den şüpheleniyorum bana bu veriler normal geldi o yüzden buraya da sorayım dedim. Asıl sorum şu hdd çıkarıp pc çalıştırdığımda yani boot menüsünde beklettiğimde yine bir kaç dakika sonra donuyor bu hdd harici başka problem olduğunuda gösterir mi Sıcaklık dereceleri düşük diğer donanımların işlemci 50 fln gibi değerler yani

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı