SSD arıza tespiti nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 4B

uuua

Decapat
SSD veya HDD modeli
KINGSTON OM8PCP3512F-AA (SSD)
Her oyunda FPS düşmesi giriyor. Bunun yüzünden olabileceğini düşündüm.

Tekrar DDU ile sileyim yani?

Evet. İnternet bağlantısını kapatmayı unutmayın. Sürücüyü sildikten sonra indirdiğiniz sürücüyü kurun.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı7.PNG
    Ekran Alıntısı7.PNG
    95,5 KB · Görüntüleme: 32
GeForce Experience üzerinden indirmeyi deneyin. Eğer FPS düşmesi sorunu çözülmezse yeni konu açın.

Hocam ben buna benzer 12'den fazla konu açtım sanırsam.Çok öneri geldi ama hiç biri işe yaramadı.
GeForce Experience üzerinden indirmeyi deneyin. Eğer FPS düşmesi sorunu çözülmezse yeni konu açın.
Ben güncelleyene kadar aygıt yöneticisine tekrar geliyor :/

Hocam ben buna benzer 12'den fazla konu açtım sanırsam. Çok öneri geldi ama hiçbiri işe yaramadı.

Ben güncelleyene kadar aygıt yöneticisine tekrar geliyor :/

Aygıt yöneticisine gelebilir. Güncelledikten sorun devam ederse yazın.

Dostum her saniye FPS düşmesi düzeldi gibi ama artık 5 saniyede bir FPS 2'lere düşüyor :D

Dostum bir şey fark ettim. Intel UHD Graphics oyunlada MX330tan daha fazla kullanılıyor. Droplara bu neden olabilir mi? Mesele oyuna giriyorum MX330 ekran kartı %10 kullanım ama Intel UHD Graphics %25 kullanım.

Son düzenleme:
Dostum her saniye FPS düşmesi düzeldi gibi ama artık 5 saniyede bir FPS 2'lere düşüyor :D

Dostum bir şey fark ettim. Intel UHD Graphics oyunlada MX330TAN daha fazla kullanılıyor. Droplara bu neden olabilir mi? Mesele oyuna giriyorum MX330 ekran kartı %10 kullanım ama Intel UHD Graphics %25 kullanım.

Oyunları işlemcinin grafikleri üzerinden mi çalıştırıyorsunuz? Oyunları MX330 ile çalıştırmayı deneyin.

Oyunları işlemcinin grafikleri üzerinden mi çalıştırıyorsunuz? Oyunları MX330 ile çalıştırmayı deneyin.

Hocam işte onu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bir şeyler denedim Intel UHD %20 falan ekran kartı ise %22 kullanım ara sıra Intel UHD yine öne geçiyor ama işlemci çok fazla kullanılıyor oyunlarda %80'lerde
dostum Nvidia üzerinden yüksek performanslı ekran kartı yaptım artık ara sıra ekran kararıp yeniden geliyor ama anlık olarak normal mi?

Ama tabii ki de yüksek performanslı NVIDIA ekran kartı seçtiğim için bilgisayar daha fazla ısınıyor.
Drop girerken böyle.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (33).png
    Ekran Görüntüsü (33).png
    40,8 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    44,5 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    36,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme: