HDD arızalanıyor mu?

Borozan08

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde açtığım konularda bilgisayardan değişik sesler geldiğini söylemiştim ve asıl sesin kaynağını buldum ses HDD'den gelmeye başlamış durumda, ve yüklediğim programlar açılmıyor, Görev Yöneticisi'nden baktığımda ise HDD Kullanımı %100 gözüküyor ama okuma yazma hızı 0 ile 32 KB arasında gidip geliyor, sıcaklık değerleri ise çok iyi aynı zamanda HDD sentiinal gibi programlar ile baktığımda da sağlık durumu çok iyi gözüküyor.

Okuma yazma hızlarında düşüş var mı?

Şu şekilde diyeyim:

1700853764902.png

Büyük ihtimalle bozulmuş olabilir. Sağlık testi yapın. Aynı sorun bende olmuştu hem PC'mi yavaşlatmıştı hem de çok ses çıkarıyordu. SSD takınca PC'ye düzeldi her şey artı olarak hızlandıda. Dosya yöneticisi bile çöküyordu HDD bozuk olduğu için.

Büyük ihtimalle bozulmuş olabilir. Sağlık testi yapın. Aynı sorun bende olmuştu hem PC'mi yavaşlatmıştı hem de çok ses çıkarıyordu. SSD takınca PC'ye düzeldi her şey artı olarak hızlandıda.

Bilgisayarda hem SSD hem HDD bulunmakta oyunlar ve bazı şeyler HDD de durmakta ama SSD de sorunlu HDD de sorunlu sürekli sabit disklerimde sorun çıkıyor ben bunu anlamadım, her neyse konuyu saptırmayım, sağlık testi yaptığımda bir sorun gözükmediğini yazdım.

Bilgisayarda hem SSD hem HDD bulunmakta oyunlar ve bazı şeyler HDD de durmakta ama SSD de sorunlu HDD de sorunlu sürekli sabit disklerimde sorun çıkıyor ben bunu anlamadım, her neyse konuyu saptırmayım, sağlık testi yaptığımda bir sorun gözükmediğini yazdım.

Ya yeni bir SSD almalısınız hocam ya da SSD'ye kurun Windows'u belki biraz düzelir.

Sağlık testini hangi programla yaptınız? HD Tune ile sektör sağlığa baktınız mı?

Geri
Yukarı