HDD arızalanıyor mu?

HDD tune ile bad sector taraması yapar mısın?

Bilgisayara çok fazla format vs ya da yazdırma işlemi yapıyorsanız HDD veya SSD sağlığı hızlı düşer ve hızlı bozulur. Özellikle format çok zorluyor SSD ve HDD'yi. Benim HDD USB'li idi ben sök tak yapınca az çok kendine geliyordu. Sizin sorununuz biraz farklı gibi ben pek bilmiyorum hocam o kadarını. Sağlık testi yaptığımda bayağı bir bad sector çıkmıştı. Sizde de bad sector olabilir.

Okuma yazma hızlarında düşüş var mı ?
1700855304715.png

HDD Tune ile bad sector taraması yapar mısın?

Yapıyorum şu an bayağı bad sector çıktı gibi.

Eki Görüntüle 2029401

Yapıyorum şu an bayağı bad sector çıktı gibi.

1700855424487.png

Daha fazla devam ettirmeye gerek olduğunu düşünmeyip bu kısımda durdurdum zaten durum belli.

Artık o parçaları rahat bırakın huzur içinde uyusunlar :)

Ya hocam ben 1 TB'lik HDD vardı eski, 8 yıl kullandım hiçbir şey olmadı hatta yere falan bile düşmüşlüğü olmuştu sapa sağlamdı ama bunu ben yeni aldım yani 1.5 yıl falan olmuştur bu hale geldi.

Eki Görüntüle 2029406

Daha fazla devam ettirmeye gerek olduğunu düşünmeyip bu kısımda durdurdum zaten durum belli.

Ya hocam ben 1 TB'lik HDD vardı eksi 8 yıl kullandım hiçbir şey olmadı hatta yere falan bile düşmüşlüğü olmuştu sapa sağlamdı sattım birine adam da gayet hala memnun ama bunu ben yeni aldım yani 1.5 yıl falan olmuştur bu hale geldi.

Sizin 8 yıl önce aldığınız gerçek sıfır üründür ondan. 1.5 yıl önce aldığınız sıfır diye satılan refurbished ürün ise gayet normal böyle olması.

Eki Görüntüle 2029406

Ya hocam ben 1 TB'lik HDD vardı eksi 8 yıl kullandım hiçbir şey olmadı hatta yere falan bile düşmüşlüğü olmuştu sapa sağlamdı sattım birine adam da gayet hala memnun ama bunu ben yeni aldım yani 1.5 yıl falan olmuştur bu hale geldi.

Hocam piyasada çok fazla yenilenmiş ürün var sıfır diye satılan. Belki onlardan biri denk gelmeşitir.

Sizin 8 yıl önce aldığınız gerçek sıfır üründür ondan. 1.5 yıl önce aldığınız sıfır diye satılan refurbished ürün ise gayet normal böyle olması.

Hepsiburada'dan sıfır olarak aldım 350 TL civarıydı 500 GB Seagate ve orijinallik testi de yapmıştım QR falan taratarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı