HDD arızası sonrasında PC donuyor

kadirakgun2841

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle bilgisayarımda 120GB SSD ve 1TB HDD var. HDD'de son zamanlarda bir sıkıntı vardı PC açılırken HDD status bad, devam etmek için F1'e basın gibi bir uyarı veriyordu aldırış etmedim ve kullanmaya devam ettim. 4-5 ay o şekilde kullandım son zamanlarda ise Steam güncellemelerinde hard disk yazma hatası verince bad sector taraması yaptım bayağı bir bad sector çıktı. Tarama çok uzun sürdüğü için iptal ettim. Daha sonrasında PC'yi kapattım ve tekrardan açtım bilgisayarım çok geç açıldı ve herhangi bir işlem yapamıyorum neye bassam PC donuyor HDD'yi değiştirmem yeterli olur mu?
Edit: Foto son hali bu şekilde kaldıktan sonra açıldı ve hiçbir işlem yapamadı PC.

92E68128-9184-4F93-BDBC-7ECD02567EEE.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her elektronik aletin Kullanım ömrü vardır ve bu kullanımdan kullanıma da değişiklik gösterebilir.
3 yıl önce aldığım mp3 cihazımın kullanım ömrü 2 yıl ama ben halen temiz bir şekilde kullanabiliyorum.
Ve ya 6 ay önce aldığım elektrikli süpürgenin kullanım ömrü en az 3 yıl fakat 2 gün önce bozuldu.
Söz ettiğim aletler sıfır durumdaydı aldığımda.

En basiti bilgisayarın garantisi var ise servise ver HDD'nin değişimini yaparlar tabii darbe hasarı gibi garantiyi bozacak bir durum yoksa (gerçi her halükarda servisin inisiyatifine kalmış bir durum)
Eğer garantin yok ise servis yolu ile veya kendin bu konuda becerikli isen 2, 5'inç laptop HDD alman gerek yeni HDD takılınca sorunların çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı