HDD bağlantısı anlık olarak kopma sorunu

Onur Akgül

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

1 aydır bu sorun ile karşı karşıyayım.

Hard diske kurduğum oyunları oynamaya başladığımda önce oyun kapanıyor, sonra dosya indirirken (torrent) hata: Var olmayan bir aygıt belirtildi hatası alıyorum.
Sanki flash Disk'i tekrardan çıkarıp bağlamışım gibi hard diskin olduğu klasör açılıyor. Yani kısaca anlık olarak hard disk sistemden kopup yeniden başlıyor.
Bad sector testlerinde bir problem görülmedi yazıyor. Bu sorun neden kaynaklı olabilir sizce?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bir zamanlar bende bu sorunla karşı karşıyaydım. HDD üzerinden oyun oynarken önce oyun kapanıyor sonra HDD gözükmüyor kayboluyordu, ta ki bilgisayarı yeniden başlatana kadar. Ama oyunlarımı SSD üzerinden oynarken bi problem çıkmıyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde HDD'mde bi sıkıntı olmadığını söyledi ve çözüm üretemedi. Format falan her şeyi denedim ama olmadı. Önce 300Wluk CPU Powerimi 600Wluk CPU Power ile değiştirdim fakat başarılı olamadım. AMD R9 380 olan ekran kartımı değiştirdiğim zaman ise problem çözüldü. Çok garipti yani anlayacağın.

Merhaba, bir zamanlar bende bu sorunla karşı karşıyaydım. HDD üzerinden oyun oynarken önce oyun kapanıyor sonra HDD gözükmüyor kayboluyordu, ta ki bilgisayarı yeniden başlatana kadar. Ama oyunlarımı SSD üzerinden oynarken bi problem çıkmıyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde HDD'mde bi sıkıntı olmadığını söyledi ve çözüm üretemedi. Format falan her şeyi denedim ama olmadı. Önce 300Wluk CPU Powerimi 600Wluk CPU Power ile değiştirdim fakat başarılı olamadım. AMD R9 380 olan ekran kartımı değiştirdiğim zaman ise problem çözüldü. Çok garipti yani anlayacağın.

Şimdi PSU, GPU ve HDD'den aynı anda şüphe duymaya başladım, teşekkür ederim. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı