HDD bağlantısı sürekli gidip geliyor

KaanKurt

Hectopat
Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki bu önceden sadece yük altında oluyordu. Sonra yük altında olmamışken de (SSD'im de olan bir uygulamayı kullansam bile) sanki yeni bir disk takmışım gibi "disk ile ne yapılması gerektiğini seçin" bildirimi geliyor sürekli. Bildirim geldiği zaman da o diskte olan her şey çöküyor, mesela diyelim ki bir oyunu açtım ve bu bildirim geldi, oyun çöküyor. Ayrıyeten Aygıt Yöneticisi'nden de gidip geliyor. PC'yi kullanabilmek için devre dışı bırakmak zorunda kaldım HDD'yi. Denediğim şeyler;
SATA port değiştirmek.
Biçimlendirme.
Benchmark: Benchmark'a girdiğinde bağlantısı kesildiğinden hata veriyor.
SATA kablosu değiştirmek istedim. Anakartın kutusunda SATA kablosu buldum ama kısa geldi. Sizce yetişir mi SATA portlarına? Buraya resmini bırakıyorum.

IMG_20220617_131805.jpg

Tüm oyunlarım vesaire bu diskte olduğundan oyun falan oynayamıyorum bu günler. Gerçekten paraya kıyıp bir tane daha NVMe alasım geldi bu kadar uğraştıktan sonra vallahi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

HDD modeli: WDC WD 20ezaz 5400RPM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhalde HDD'niz kafa atıyor. Tam bilmiyorum ama aynı hata olunca gidip geliyor HDD. İnsanlar dik tutup üstüne vurunca düzeltiyorlardı.

Klik sesi geliyor ayrıca çalışırken, ayrıca söylemeliyim ki HDD sadece 1 yıldır bende var.
HDD'ler bazen hızlı bozulabiliyor. Ne de olsa içinde disk var. İnternetteki videolardaki kafa atma seslerine benziyor ama bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır ben hiç yaşamadım o yüzden bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDD'ler bazen hızlı bozulabiliyor. Ne de olsa içinde disk var. İnternetteki videolardaki kafa atma seslerine benziyor ama bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır ben hiç yaşamadım o yüzden bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilen birini etiketleyebilir misiniz rica etsem? Ayrıca bunu hazır sistemler toplayan bir siteden almıştım. Kablo ile uğraşmadan direk garantiye göndermek daha mı mantıklı olur?

Bilen birini etiketleyebilir misiniz rica etsem? Ayrıca bunu hazır sistemler toplayan bir siteden almıştım. Kablo ile uğraşmadan direk garantiye göndermek daha mı mantıklı olur?

@Yener K. hocam garanti biliyordur :D görürse yazar.

Farklı kablo ile de deneyin. Yine de olmazsa garantiye gönderebilirsiniz. Resimdeki kablonun normalde yetişmesi lazım.

Evet hocam. Basit bir işlem. Bu işlemi fişten çekik olarak yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı