HDD bağlayacağım kablo nerede?

Hocam çok çok teşekkür ederim. En iyisi ben bir bilgisayarcıya yaptırayım.
edit: arkadaşlar bildilendirmiş.
Çok teşekkürler kardeşim.

Bilgisayarcıya boş yere gitmemeni öneririm, Sadece SATA kablosu alıp, Youtube'den video izleyerek 5 dakikada yapabileceğin bir işlem.

Bilgisayarcıya boş yere gitmemeni öneririm, Sadece SATA kablosu alıp, Youtube'den video izleyerek 5 dakikada yapabileceğin bir işlem.
Benim anladığım kadarıyla 1 adet SATA kablosu alıp, rengarenk ince uzun olanlardan birisini HDD'ye bağlayıp, SATA'nın da bir ucunu HDD'ye diğer ucunu anakarta bağlayacağım öyle mi ?

Benim anladığım kadarıyla 1 adet SATA kablosu alıp, rengarenk ince uzun olanlardan birisini HDD'ye bağlayıp, SATA'nın da bir ucunu HDD'ye diğer ucunu anakarta bağlayacağım öyle mi ?
Sisteminizde galiba bir adet SSD bulunuyor, O SSD'ye takılı 2 kablo vardır, bir tanesi güç kablosu, bir tanesi de sata kablosu. Sizin Güç kaynağınızda zaten SATA Güç kablosu mevcut, SSD'ye bakarak nasıl bir kablo olduğunu anlarsınız zaten. SATA kablosunu da tanıdık bir bilgisayarcıdan ücretsiz veya herhangi bir bilgisayarcıya siftah atıp birkaç kuruşa alırsınız.

Takmak için de sizin dediğiniz gibi bir ucu HDD'ye diğer ucu Anakart SATA portlarına takılacak.
Yine de bir video izleyip ne şekilde takacağınızı görün derim.

Çok sağol dostum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…