HDD Biçimlendirdikten Sonra Bad Sector Görünmüyor

Yer
Würzburg, Deutschland
Daha fazla  
Elime bir adet WD 500 GB HDD geçti, error scan yapınca ilk 8 satırda 12 tane Bad Sector gördü. Ben de diski normal şekilde biçimlendirip ilk 80 GB kısmını ayırıp 2 farklı bölmeye ayırdım. Şu an test edince Bad Sector görmüyor ama kullanırsam sıkıntı olur mu?

Bad sector çok lanet bir şey yayılmış olabilir. 2 ay uğraştım her yolu denedim gene de yayıldı. Eğer maddi durumun var ise temiz bir HDD al.

Bad sector çok lanet bir şey yayılmış olabilir. 2 ay uğraştım her yolu denedim gene de yayıldı. Eğer maddi durumun var ise temiz bir HDD al.

Maalesef bıçak kemiğe dayandı. Şuan Bad Sector yok diye görünüyor ama PC'de takılı değil şuan. HDD Regenerator ile düzeltmeye çalışacağım. Başka önerisi olan yada elinde olup kullanmadığı HDD'si olan varsa (sağlam ve az kullanılmış) yazabilir mi ? Biliyorum burası 2. El bölümü değil ama 2. El bölümünde çok bakan olmuyor.

Bence kullanabilirsin. Benim PC 3 bölümde bad sector gösteriyor. 1 Yıldır hiç bir sorun çıkmadı halen aynı. Başka bir bilgisayarda da HDD neredeyse ölmüş durumda 10 yıllık falan bad sektor de var. Sadece arada donuyor başka bir sorun yok. Ancak önemli dosyalarını one drive gibi, bir yere kaydet. Ne olur ne olmaz.

Bence kullanabilirsin. Benim PC 3 bölümde bad sector gösteriyor. 1 Yıldır hiç bir sorun çıkmadı halen aynı. Başka bir bilgisayarda da HDD neredeyse ölmüş durumda 10 yıllık falan bad sektor de var. Sadece arada donuyor başka bir sorun yok. Ancak önemli dosyalarını one drive gibi, bir yere kaydet. Ne olur ne olmaz.

Oyunları içine atacağım ama HDD'ye kulağımı yakınlaştırınca tiz bir ses geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı