HDD biçimlendirilmiyor

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar içinde silinmeyen dosyalar var ve silmek istiyorum. Ama bir türlü silemedim gitti. Biçimlendirmeye çalıştığımda fotoğraftaki hatayı alıyorum. Aynı şekilde CMD'den denediğimde de hata veriyor. Ne yapmalıyım?

1652118943179.png

1652118958528.png

CMD ekranında sanırım Windows'un kurulu olduğu diski seçmişssiniz o yüzden size sistem dosyalarını temizleyemezsiniz biçimlendiremezsiniz diye hata vermiş eğer Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirirseniz bilgisayarınız çöker ve bilgisayarınıza format atmak zorunda kalırsınız.

Üçüncü parti uygulamalar işinizi çözer.
Hocam kullanamıyorum. Diskimi seçip "Format Value" dediğimde pro özelliği açmamı istiyor.
CMD ekranında sanırım sistem diskini (C:) diskini seçtiğiniz için temizlenememiş yani sistem diskini temizleyemezsiniz diye uyarı vermiş çünkü sistem diskini biçimlendirirseniz bilgisayar çöker.
Hayır sistem diskim değil.

CMD ekranında sanırım Windows'un kurulu olduğu diski seçmişssiniz o yüzden size sistem dosyalarını temizleyemezsiniz biçimlendiremezsiniz diye hata vermiş eğer Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirirseniz bilgisayarınız çöker ve bilgisayarınıza format atmak zorunda kalırsınız.
Yok dostum. Boyutlara bakarsan D: diskini seçtiğini görebilirsin.

Disk 0 465 GB
Yerel Disk D: 4096 MB

Geri
Yukarı