HDD bilgisayar açıkken kendi kendi kapanıyor

HakiM00

Hectopat
Bilgisayarda Windows SSD'ye kurulu.
HDD'nin bekleme süresi güç ayarlarında hiçbir zaman ama PC açıkken 3-5 dk. aralıklarda HDD kapanma sesi geliyor.
Düzeltmek için format attım ama yine aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle(kendi planınızın olduğunun yanındakine tıklayın)/Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e kadar gelin sonra;
Resimde gördüğünüz Ayar(dakika) yazan yerde aşağı ok tuşuna tıklayarak 'Hiçbir zaman'a getirin.
Uygula ve Tamam diyin.
1610144281008.png

Dosya Ekleri

• 1610144161181.png
    1610144161181.png
    66,1 KB · Görüntüleme: 22
Kardeşim cevap verdiğin için çok teşekkür ederim çünkü birkaç haftadır buradayım cevap yazan yok.
Açtığım konularda bundan önceki konuda detaylıca yazdım sana zahmet oradan okur musun? Görseller falan hepsi var.

HDD'nin kablolarını değiştirmeyi denedin mi veya HDD'nin sağlığını kontrol etmeyi. Onlarla alakalı olabilir. HDD'ler bozulmaya çok müsaitler bir kontrol etsen iyi olur.
Ben yazılımsal bir şey zannetmiştim daha deneyimlilerimiz buna bakarlarsa daha iyi olur.

Evet kabloları değiştirdim ama en son araştırmam da HDD'ler kullanılmadığında kendini kapatır gibi bir şey buldum belki de ondandır çünkü ne oyunlarda ne diske bir şey yazarken hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.

HDD'ler enerji tasarrufu ve uzun ömürlü olmaları için kendini kapatabilir.
Sistemin ayrı bir HDD veya SSD'ye yüklüyse onun kendini kapatması sorun değil ama ses yapıyor ve rahatsız ediyor dersen dediğim ayarı yaparsan kendini kapatmaması lazım.

Geri
Yukarı