HDD bilgisayara nasıl bağlanır?

Darvell

Hectopat
Yer
Crown Prince's Palace, Berlin, Deutschland
Daha fazla  
Meslek
Kaiser
Merhaba. Arkadaşım ile HDD almayı planlıyoruz. Alttaki linkten alacağız. Yorumlarda 2.el olduğu söyleniyor. Bozuk çıkma ihtimali de var ama riske gireceğiz. Zaten Amazon'da iade kabul ediyor. Satıcı sadece HDD yolluyor. Yanında ekstra bir kablo yollamıyor. Biz bunu aldığımız taktirde bilgisayara nasıl bağlayacağız? Bilgisayarın içinde hali hazırda bir kablo var mıdır yoksa almamız şart mı?

Kablolar diskin kutusundan çıkıyor. Diski disk kızağına sabitleyip SATA veri kablosunu anakarta, SATA güç kablosunu (yanılmıyorsam) güç kaynağına takacaksınız.

*Psudan gelen SATA power kablosunu bağlayacaksınız.
*Sata kablosu temin edip anakarta ve HDD'ye bağlayacaksız bu kadar.
SATA kablosunu mahalle bilgisayarcısından 5-10TL'ye alabilirsin.

Merhaba. Arkadaşım ile HDD almayı planlıyoruz. Alttaki linkten alacağız. Yorumlarda 2.el olduğu söyleniyor. Bozuk çıkma ihtimali de var ama riske gireceğiz. Zaten Amazon'da iade kabul ediyor. Satıcı sadece HDD yolluyor. Yanında ekstra bir kablo yollamıyor. Biz bunu aldığımız taktirde bilgisayara nasıl bağlayacağız? Bilgisayarın içinde halihazırda bir kablo var mıdır yoksa almamız şart mı?

N11'den 2. el HDD aldım bır sıkınıt olmamıştı boş bir bilgi bu.

SATA Kablasu Ve SATA d varsa kolayca takıp calıstırabılırsın.

SATA kablasounu anakarta bağlayıp sonra hard diske bağlıyacan sonra SATA güç bağlantısını anakarta bağlamıyacan onu güç kablosuna bağlıyacaksın.(Adını unuttum güç kablasou dedım bilen varsa söylebılır)

1633351942938.png

N11'den 2. el HDD aldım bır sıkınıt olmamıştı boş bir bilgi bu.

SATA Kablasu Ve SATA d varsa kolayca takıp calıstırabılırsın.

SATA kablasounu anakarta bağlayıp sonra hard diske bağlıyacan sonra SATA güç bağlantısını anakarta bağlamıyacan onu güç kablosuna bağlıyacaksın.(Adını unuttum güç kablasou dedım bilen varsa söylebılır)

HDD'yi kasanın alt tarafı, psunun yan tarafına vidalarla mı sabitlemem lazım?

2.el 250GB HDD almanızı önermem.
En azından 1TB olsun kasaya taktığınıza değsin.

Daha mantıklı olur ama 1TB'a ihtiyacımız yok. Boşuna almış oluruz.

HDD'yi kasanın alt tarafı, PSU'nun yan tarafına vidalarla mı sabitlemem lazım?

Daha mantıklı olur ama 1TB'a ihtiyacımız yok. Boşuna almış oluruz.

Nasıl bir kasa oldugunu bılmıyorum ama HDD ya da SSD için bir bölüm var oraya yerleştirip vidalarla sabitlemen lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı